№22/232764-еп

Створення державного символу — "Прапор Надії", що буде нагадувати світу та кожному українцю про полонених та зниклих безвісти.

Автор (ініціатор): Волинський Сергій Ярославович
Дата оприлюднення: 23 серпня 2024
Дата відповіді : 25 жовтня 2024
Відповідь Президента України на
електронну петицію № 22/232764-еп
«Створення державного символу –
«Прапор Надії», оприлюднену на вебсайті
Офіційного інтернет-представництва
Президента України 23 серпня 2024 року
громадянином С.Я.Волинським

Відповідно до статті 40 Конституції України та статті 23-1 Закону України «Про звернення громадян» мною розглянуто ініційовану громадянином Волинським Сергієм Ярославовичем електронну петицію № 22/232764-еп «Створення державного символу – «Прапор Надії», що буде нагадувати світу та кожному українцю про полонених та зниклих безвісти», яку підтримали понад 25 тисяч громадян.
Дякую за небайдужість усім, хто долучився до цієї петиції.
Зазначеною петицією пропонується встановлення чорно-білого прапора під державним прапором України на всіх державних установах та ключових громадських місцях.
Конституцією України встановлено, що: державними символами України є Державний Прапор України, Державний Герб України і Державний Гімн України; порядок використання і захисту державних символів встановлюються виключно законами України; опис державних символів України та порядок їх використання встановлюються законом, що приймається не менш як двома
третинами від конституційного складу Верховної Ради України (частини перша та шоста статті 20, пункт 4 частини другої статті 92). Єдиним органом законодавчої влади в Україні є парламент – Верховна Рада України, яка приймає закони, постанови та інші акти (статті 75 та 91 Конституції України).
Основним Законом України закріплено, що людина, її життя і здоров'я,
честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю; права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави (частина перша статті 3).
Питання звільнення оборонців України, які перебувають у полоні держави-агресора, цивільних осіб, позбавлених особистої свободи внаслідок збройної агресії, пошук зниклих безвісти осіб у зв'язку зі збройним конфліктом, воєнними діями постійно перебувають на особистому контролі Президента України, є і залишається одним із пріоритетних у діяльності органів державної влади, вітчизняних дипломатів і відповідних міжнародних інституцій, які надають
допомогу Україні в організації проведення вказаних заходів.
Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими,
утворений постановою Кабінету Міністрів України від 11 березня 2022 року №257, відповідно до визначених завдань і компетенції, уживає всіх можливих заходів для якнайшвидшого повернення захисників і захисниць України, зокрема: сприяє у здійсненні заходів, спрямованих на забезпечення виконання міжнародно-правових зобов'язань України з питань поводження з оборонцями України, які перебувають у полоні держави-агресора; координує діяльність центральних та місцевих органів виконавчої влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, військових формувань, утворених відповідно
до законів України, правоохоронних органів та громадських об'єднань з таких питань; організовує інформаційний та правовий супровід членів сімей оборонців України з питань, що стосуються дотримання їх прав і законних інтересів та випадків порушення прав оборонців України, які перебувають у полоні держави-агресора, цивільних осіб, позбавлених особистої свободи; здійснює заходи, пов'язані з інформуванням суспільства про діяльність Координаційного штабу.
Таким чином, висвітлення інформації (в межах можливого) про полонених та зниклих безвісти захисників та захисниць України на сьогодні забезпечується та здійснюється з державницьких позицій відповідно до чинного законодавства України, є дієвим та публічним.
Законом України «Про соціальний і правовий захист осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, та членів їхніх сімей» визначено, що повноваження щодо забезпечення соціального і правового захисту осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, членів сімей таких осіб здійснює центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику з питань тимчасово
окупованих територій України (стаття 6).
За Законом України «Про основні засади державної політики у сфері
утвердження української національної та громадянської ідентичності»:
поширення інформації про ветеранів війни (до яких, у тому числі належать учасники бойових дій) віднесено до основних завдань державної політики у сфері утвердження української національної та громадянської ідентичності (пункт 6 частини другої статті 4); вшанування ветеранів України є одним з напрямів духовно-морального виховання (пункт 7 частини п'ятої статті 9); пріоритети державної політики у сфері утвердження української національної та
громадянської ідентичності визначаються у Стратегії утвердження української національної та громадянської ідентичності, що затверджується Кабінетом Міністрів України (частина третя статті 4).
З огляду на викладене електронну петицію № 22/232764-еп «Створення державного символу – «Прапор Надії», що буде нагадувати світу та кожному українцю про полонених та зниклих безвісти» скеровано до Кабінету Міністрів України для комплексного опрацювання уповноваженими центральними органами виконавчої влади, а також інформування про результати у строк, встановлений законодавством України.

В.ЗЕЛЕНСЬКИЙ
Шановний пане Президенте!

Я, Сергій Волинський, звертаюся до Вас від імені тих, хто чекає повернення своїх рідних з ворожого полону, з ініціативою створення соціального проєкту “Прапор Надії”.

Полон — це проблема, яка торкнулася тисяч українців та їхніх сімей. Це не просто фізична неволя, це біль і невідомість, з якими щоденно стикаються наші герої та їхні родини. Ми не можемо забути про тих, хто зараз перебуває у ворожому полоні. Наша спільна відповідальність — нагадувати про них і боротися за їх повернення.

Проєкт “Прапор Надії” покликаний стати візуальним та моральним нагадуванням про наших полонених. Його суть полягає у встановленні чорно-білого прапора під державним прапором України на всіх державних установах та ключових громадських місцях. Чорний колір цього прапора символізує полон, страждання та смерть в полоні, тоді як білий уособлює незламну надію на визволення та свободу.

Ключові елементи проєкту:

1. Чорно-білий прапор — символ, який перебуватиме під державним прапором України на всіх державних установах. Прапор має бути меншим за розмірами від державного і залишатиметься на своєму місці доти, доки не буде звільнений останній полонений.
2. Щоденне нагадування та дії — проєкт підкреслює, що повернення полонених — це не завдання одного дня чи однієї дати. Ми маємо пам’ятати про них щодня і діяти щодня, оскільки їхнє визволення — це національний пріоритет.
3. Урочисте зняття чорно-білого прапора — цей день стане не просто днем радості за звільнених, а символом перемоги, коли кожен герой повернеться додому. Урочисте зняття прапора ознаменує завершення тривалої боротьби за звільнення кожного полоненого.

Проєкт “Прапор Надії” — це не разова акція, а довготривала ініціатива, що створить постійне інформаційне нагадування про полонених як всередині країни, так і на міжнародному рівні. Ми маємо мобілізувати всі сили на звільнення наших героїв і нагадувати світові, що Україна бореться за кожного свого громадянина.

Прошу Вас, пане Президенте, розглянути можливість підтримати проєкт “Прапор Надії” на державному рівні. Це стане символом незламної віри та нашої єдності в боротьбі за кожне життя, що зараз в полоні.

З повагою та надією,
Сергій Волинський
Перелік осіб які підписали електронну петицію*
* інформаційне повідомлення про додаткову перевірку голосів
1.
Скрипка Альона Геннадіївна
30 серпня 2024
2.
Ковальчук Наталія Ігорівна
30 серпня 2024
3.
Москаленко Віталій Вікторович
30 серпня 2024
4.
Митровка Руслана Юріївна
30 серпня 2024
5.
Врадій Олена Володимирівна
30 серпня 2024
6.
Гуменна Світлана Сергіївна
30 серпня 2024
7.
Стратович Любов Петрівна
30 серпня 2024
8.
Біліневич Вероніка Вікторівна
30 серпня 2024
9.
Дирда Ангеліна Миколаївна
30 серпня 2024
10.
Савчук Надія Сергіївна
30 серпня 2024
11.
Кожушко Тетяна Володимирівна
30 серпня 2024
12.
Недбаєв Андрій Васильович
30 серпня 2024
13.
Тихомирова Юлія Юріївна
30 серпня 2024
14.
Шапенко Анна Валеріївна
30 серпня 2024
15.
Якименко Вікторія Вікторівна
30 серпня 2024
16.
Фенюк Інна Михайлівна
30 серпня 2024
17.
Пономаренко Євгенія Олександрівна
30 серпня 2024
18.
Ващенко Альона Сергіївна
29 серпня 2024
19.
Переяслова Ольга Іванівна
29 серпня 2024
20.
Моцар Світлана Олександрівна
29 серпня 2024
21.
Горін Олександр Олександрович
29 серпня 2024
22.
Найчук Олена Василівна
29 серпня 2024
23.
Олач Уляна-Анна Теодорівна
29 серпня 2024
24.
Торянік Анастасія Юріївна
29 серпня 2024
25.
Сокол Оксана Володимирівна
29 серпня 2024
26.
Бриль Ольга Миколаївна
29 серпня 2024
27.
Лесюк Іванна Іванівна
29 серпня 2024
28.
Дворжанська Аліна Сергіївна
29 серпня 2024
29.
Рябуха Сергій Олександрович
29 серпня 2024
30.
Паськова Світлана Володимирівна
29 серпня 2024
25384
голосів з 25000
необхідних
Успішно підтримано
Збір підписів завершено