Шановний пане Президенте!
Довгий час народ України сподівається на розбудову дійсно правової держави, гарантією функціонування якою буде правоохоронна система на чолі з органами прокуратури. Ми очікуємо, що каталізатором цього процесу буде в тому числі реформування органів прокуратури із залученням іноземних партнерів.
Викладені очікування не виправдовують себе. Замість європейського правоохоронного органу, який би відповідав міжнародним стандартам та мав на меті захист інтересів громадянина та людини, суспільство отримало під час війни м’яко кажучи, такого собі бездіяльного корупційного монстра.
Зверх цинічною стала ситуація з оприлюдненням інформації про системну і численну інвалідність прокурорів всіх рівнів та отримання шалених пенсій підстав інвалідності, яка в деяких прокуратурах доходить до 50 відсотків від штатної чисельності. Це ж якими безпринципними і цинічними чоловіками треба бути, щоб в той час, коли люди по копійці донатять на військові потреби, коли простий пересічний громадянин не може потрапити навіть на поріг МСЕК, коли захисники роками вимушені оббивати пороги МСЕК для проходження оглядів, прикриваючись посвідченнями швиденько оформлювати собі групи інвалідності, отримувати за домовленістю судові рішення щодо пенсій, і з такими мільйонними пенсіями і зарплатами відсиджуватися в тилу. Саме - відсиджуватися, оскільки коефіцієнт корисної дії від наявної наразі прокуратури дорівнює нулю, тоді як рівень недовіри - зашкалює. Особливе обурення такий стан справ у прокуратурі викликає у військових, які, щохвилинно ризикуючи життям, боронять нашу Вітчизну від російських окупантів..
Суспільство не бачить результатів реальної роботи так званої оновленої прокуратури, натомість кожного дня чує про гучні скандали, у які систематично потрапляють її працівники. З останніх - мільйонер Вербицький, педофіл-прокурор з Черкащини, списки діючих інвалідів чоловічої статі в органах прокуратури. Звісно, має бути адекватна реакція на такі скандали з боку влади.
Звісно, так далі відбуватися не може і такий «корупційно-імпотентний орган», як прокуратура потребує дійсно невідкладного системного реформування.
Ураховуючи викладене, прошу ініціювати перед Верховною Радою України у порядку статті 93 Конституції України, у порядку законодавчої ініціативи - законопроект «Про повну переатестацію упродовж трьох місяців усіх працівників органів прокуратури з перевіркою майнового стану, законності отримання матеріальних благ з моменту початку роботи в органах прокуратури та членів їх сімей і близьких родичів за цей період, реальною перевіркою знань законодавства та вмінням його практичного застосування» та/або ж законопроект «Про внесення доповнень з цього приводу до чинного Закону України «Про прокуратуру».
Лише такими радикальними заходами під час війни ми в черговий раз «не заговоримо проблему», а хірургічним втручанням подолаємо корупційно-інвалідську ракову пухлину, якою пронизано прокуратуру.
Також з метою прозорості перезавантаження прокуратури пропоную передбачити допуск без конкурсу особам, які мають третій (освітньо-науковий) ступінь доктора філософії в галузі знань – право.
Віримо в справедливість! Віримо в перемогу Збройних Сил України, з нами Бог, Слава Україні!