Діти, хоч і неповнолітні, є громадянами України, тому мають без перешкод перетинати адміністративний кордон з АР Крим без довіреності (нотаріально завіреної згоди) другого з батьків, який відсутній у пункті пропуску. Оскільки Крим є територією України, хоч і тимчасово окупованою, то розповсюджувати норми перетину державного кордону на кордон з Кримом є недоцільним.
Насьогодні «Дитина може покинути територію України за згодою та в супроводі обох батьків (усиновлювачів). Або ж в супроводі повнолітніх осіб, яких уповноважили батьки дитини. Якщо дитина їде у супроводі одного з батьків, то другий має надати нотаріально засвідчену на це згоду із зазначенням держави прямування та проміжку часу перебування дитини у цій державі. Це за умови, якщо другий із батьків буде відсутній у пункті пропуску.
Насамперед, необхідність оформлення такої довіреності створює багато фінансових та організаційних труднощів для жителів окупованого Криму, бо тільки для її оформлення треба виїжджати на материкову частину, я не кажу про час, який треба на це витратити. І для чого необхідні такі труднощі? Хіба що нотаріусам з того користь.
Це є додатковою перепоною для подорожей кримчан з дітьми до материкової частини України – до родичів, на свята, культурно-мистецькі заходи чи фестивалі. Сумніваюся, що батько чи матір, в’їжджаючи на материкову частину України з дітьми, становитиме якусь загрозу.
Президент має дбати про культурний обмін між тимчасово окупованим Кримом та материковою частиною України, без цього прихильності кримчан не завоювати.
Крім того, наявність такої вимоги є додатковим сигналом для громадян України, що на найвищому рівні, нажаль, Крим вже визнали територією іншої держави.