1. Обов’язок держави – дбати про здоров’я громадян. Особливо, в умовах повномасштабної війни. Багатьма закордонними дослідженнями та медиками доведено, що перехід на літній та зимовий час – призводить до загострювання хронічних захворювань, психіатричних розладів та частіше виникають серцево-судинні захворювання.
2. Результати опитування, проведеного соціологічною групою Рейтинг з 27 вересня до 1 жовтня 2024 свідчать, що 55% громадян України виступають за припинення переведення годинників на зимовий та літній час.
Більше того, опитування показало, що на заході України припинення переведення годинників підтримують більше респондентів — 61%. А найменше цю ідею підтримують на Сході України — 51%.
У віковому розрізі результати опитування майже не відрізняються.
І тільки 39% українців виступають проти скасування сезонного переведення годинників. А ще 7% не визначились зі своєю думкою.
3. У 2019 році в ЄС скасували обов'язкове для всіх країн переведення часу. В рамках Євроінтеграції ми маємо діяти проактивно.
4. Впродовж останніх 10 років повністю або частково відмовились від переведення годинників такі країни та материк, як: Мексика (частково), Йорданія, Сирія, Іран, Самоа, Фіджі, Канада (частково), Бразилія, Намібія, Тонга, Монголія, Туреччина, Азербайджан, Уругвай, Антарктида (частково).
5. Приватні, комунальні, державні підприємства, організації та заклади – мають можливість самостійно, в певній мірі децентралізовано, встановлювати власний робочий графік.
Більше того зараз 2024 рік, джерелом світла є економні LED-лампи. Ніхто вже не думає про свічки, як це було в часи Бенджаміна Франкліна в 1784 році.
А саме головне залишити єдиний час для зими та літа – є більш економічно доцільний рішенням. Це разові витрати та разові зміни в інформаційних системах і приладах обліку ресурсів.
Водночас, переведення годинників кожні півроку (ще з 1981 року) вимагає постійних економічних, технічних витрат та людських зусиль. Співробітники підприємств мають кожні півроку контролювати, перевіряти. А часто, навіть вручну корегувати його в інформаційних системах і приладах обліку ресурсів.