Шановний пане Президенте!
Просимо присвоїти посмертно звання «Героя України» Ганущаку Руслану Васильовичу, старшому сержанту розвідувального відділення 92-ої штурмової бригади. З 2014 року Руслан Ганущак як оператор SPILNO.tv та DW “Deutsche Welle” задокументовує драматичні події на Майдані, пізніше на Сході України, а як військовий кореспондент з позивним «Остап» добровольцем долучається до лав батальйону «Азов». Він не лише бере участь у бойових діях, але й стає одним із перших документалістів війни, фіксуючи злочини російських військових у таких містах, як Широкине, Гранітне, Бердянське, Лебединське та Мар’їнка. Саме «Остап» підняв прапор на вишці над звільненим селищем Широкине у 2015, рятує зі зруйнованої домівки на Харківщині в 2022 український прапор та життя товаришів. Про його сміливість свідчить чимало відомих українських документалістів і воєнних кореспондентів (Андрій Цаплієнко, Юрій Бутусов, В’ячеслав Бігун, Юлія Гонтарук, Наталія Коцкович та ін). Руслан стає гідом військового кореспондента «Los Angeles Times» Сергія Лойка на передовій, завдяки чому його фотографії потрапляють на перші шпальти зарубіжної преси. Зняті Русланом фільми дають можливість відтворити історію добровольчого руху, показати світу правду про страшну реальність війни та героїзм українських добровольців.
З початку повномаштабного вторгнення у 2022 році Руслан продовжує свою місію, працює як оператор ТСН каналу «1+1» разом з воєнним кореспондентом Андрієм Цаплієнком, висвітлює бойові дії. Під час однієї зі зйомок під час обстрілу, за свідченням А.Цаплієнка, Руслан Ганущак «врятував моє життя та цілій групі журналістів». Це задокументовано у відомій програмі «60 хвилин», яку дивиться весь світ.
Документаліст Руслан Ганущак, людина-легенда, був зразкової скромності, жив заради інших.Тому не шукав визнання (хоч й удостоєний міжнародних кінематографічних та військових відзнак командування бригади, медалей «ІВАН СІРКО», «БРАТ за БРАТА»). Його чин як кінематографіста та воїна, батька, брата, побратима, його творча спадщина – це приклад патріотизму та мужності, людяності та альтруїзму, що надихає інших, майбутні покоління.
Доброволець 92-ї штурмової бригади Руслан Ганущак залишався вірним своїй справі та присязі своєму народу до останнього подиху. Він героїчно загинув 11 січня 2025 року під час виконання бойового завдання поблизу Суджі на Курщині.
Нехай пам’ять про нього житиме в серцях кожного українця як символ боротьби за Україну, її волю і правду.
Вічна пам’ять і слава Героям! Слава Україні!
З повагою, Ірина Форостян-Ганущак, сестра Героя.