№22/024409-еп

«Про окремі засади суспільного контролю пов’язаного з використанням поліграфу (детектору брехні)) за недопущенням існування корупційних проявів»

Автор (ініціатор): Данильцев Олександр Олегович
Дата оприлюднення: 30 травня 2016
З метою подолання корупції у взаємодії з Національним антикорупційним бюро України (далі - НАБУ) впровадити систему суспільного контролю, пов’язаною із дослідженням на поліграфі (детекторі брехні) осіб, щодо яких є підозра у вчиненні корупційних проявів.

Створити на базі НАБУ електронну платформу для електронних петицій «про підозру у вчиненні корупційних проявів» громадян України стосовно осіб, щодо яких є підозра у вчиненні корупційних проявів.

Громадянин України, що має підозру стосовно державного службовця (державних службовців, депутатів всіх рівнів, осіб, уповноважених на виконання функцій держави, військовослужбовців, та співробітників підприємств з державною часткою власності) у вчиненні корупційних проявів, має право створити електронну петицію «про підозру у вчиненні корупційних проявів» на платформі НАБУ, із зазначенням обґрунтування власної підозри у довільній формі.

Задля того, щоб відбулось відповідне проведення перевірки даних, викладених у зверненні, зазначена електронна петиція повинна набрати суспільну підтримку у розмірі:
- щодо державних службовців І категорії (та їх аналоги) – 25000 осіб, що підтримують петицію;
- щодо державних службовців ІІ категорії (та їх аналоги) – 10000 осіб, що підтримують петицію;
- щодо державних службовців ІІІ категорії (та їх аналоги) –5000 осіб, що підтримують петицію;
- щодо державних службовців нижче ІІІ категорії (та їх аналоги) – 1000 осіб, що підтримують петицію.

З метою проведення неупередженого дослідження, а також унеможливлення внесення недостовірних даних в ході дослідження, перевірка на поліграфі щодо державних службовців ІІІ категорії та вище проводяться відкрито із залученням суспільства.

Особа, що була ініціатором електронної петиції, з метою додаткового контролю має право за власний рахунок залучити додаткового поліграфолога.

Після набрання електронної петиції відповідного розміру суспільної підтримки, особа, щодо якої є підозра у вчиненні корупційного прояву, повинна пройти дослідження на поліграфі (детекторі брехні) на базі НАБУ.

У разі, якщо особа, щодо якої проводилось дослідження на поліграфі, не згодна з результатами дослідження, вона має право на повторне дослідження.

У разі, якщо особа, щодо якої існує петиція про вчинення корупційного прояву, в термін 30-денний термін після оголошення їй про необхідність проведення дослідження на поліграфі, ухиляється від його проведення, така особа автоматично визнається винною.

Наслідки:
- особи, щодо яких результати дослідження на поліграфі підтвердили причетність до корупційного прояву, підлягають звільненню із займаної посади протягом 10 робочих днів, на у подальшому не матимуть право займати посади державних службовців.
- питання щодо подальшого розслідування виявлених корупційних проявів в рамках кримінального провадження прийматимуться відповідними правоохоронними органами.


Ініціатор електронної петиції: Данильцев Олександр Олегович.
Перелік осіб які підписали електронну петицію*
* інформаційне повідомлення про додаткову перевірку голосів
1.
Дерезюк Олег Степанович
02 липня 2016
2.
Горбань Ірина Михайлівна
19 червня 2016
3.
Ляш Дмитро Анатолійович
08 червня 2016
4.
Михайловська Ольга Володимирівна
05 червня 2016
5.
Чорнюк Любомир Йосифович
04 червня 2016
6.
Черкащенко Максим Володимирович
03 червня 2016
7.
Демьяновская Анна Вячеславовна
02 червня 2016
8.
Бєлков Андрій Володимирович
01 червня 2016
9.
Дворянкіна Ірина Альбертівна
01 червня 2016
10.
Данилова Катерина Юріївна
31 травня 2016
11.
Носенко Сергій Валерійович
31 травня 2016
12.
Манько Вадим Іванович
30 травня 2016
13.
Вініченко Христина Степанівна
30 травня 2016
14.
Дігтяр Ігор Михайлович
30 травня 2016
15.
Березюк Андрій Анатолійович
30 травня 2016
16.
Данильцев Олександр Олегович
29 травня 2016
16
голосів з 25000
необхідних
Не підтримано
Збір підписів завершено