№22/248984-еп

Декриміналізувати виробництво контенту для дорослих, щоб правоохоронці займались реальними злочинами, а не робили контрольні закупівлі інтимних фотографій.

Автор (ініціатор): Дворнікова Світлана Ігорівна
Дата оприлюднення: 27 червня 2025
Дата відповіді : 08 липня 2025
Відповідь Президента України
на електронну петицію № 22/248984-еп
«Декриміналізувати виробництво
контенту для дорослих, щоб
правоохоронці займались реальними
злочинами, а не робили контрольні
закупівлі інтимних фотографій.»,
розміщену на вебсайті Офіційного
інтернет-представництва Президента
України

Відповідно до статті 40 Конституції України та статті 23-1 Закону України
«Про звернення громадян» мною розглянуто розміщену на вебсайті Офіційного
інтернет-представництва Президента України 27 червня 2025 року електронну
петицію С.І.Дворнікової «Декриміналізувати виробництво контенту для
дорослих, щоб правоохоронці займались реальними злочинами, а не робили
контрольні закупівлі інтимних фотографій.», яку підтримали понад 25 тисяч
громадян.
Дякую всім, хто долучився до використання такої форми взаємодії влади і
суспільства, як електронна петиція, та висловив відповідну позицію.
За результатами розгляду електронної петиції інформую, що Україна є
правовою державою; в Україні визначається і діє принцип верховенства права;
органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи
зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що
передбачені Конституцією та законами України (стаття 1, частина перша
статті 8, стаття 19 Конституції України).
Основним Законом України передбачено, що єдиним органом
законодавчої влади в Україні є парламент – Верховна Рада України, до
виключних повноважень якої належить, зокрема, прийняття законів (статті 75,
76, пункт 3 частини першої статті 85).
Наразі на розгляді Верховної Ради України перебуває проєкт Закону
України «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо
вдосконалення його окремих положень про кримінальні правопорушення проти
громадського порядку та моральності» (реєстр. № 12191 від 11.11.2024), яким
пропонується викласти у новій редакції статтю 301 Кримінального кодексу
України і встановити кримінальну відповідальність виключно за ввезення в
Україну творів, зображень або інших предметів порнографічного характеру,
кіно- та відеопродукції, комп’ютерних програм порнографічного характеру з
метою їх збуту чи розповсюдження неповнолітнім або їх виготовлення,
зберігання, перевезення чи інше переміщення з тією самою метою, або їх збут чи
розповсюдження неповнолітнім.
Варто зазначити, шо вирішення піднятих в електронній петиції питань
відноситься до компетенції Верховної Ради України. Попередній розгляд та
підготовка висновків і пропозицій щодо законопроєктів, внесених суб’єктами
законодавчої ініціативи на розгляд Верховної Ради України, здійснюється
комітетами Верховної Ради України (стаття 93 Регламенту Верховної Ради
України, пункт 2 частини першої статті 12 Закону України «Про комітети
Верховної Ради України»).
Президент України відповідно до наданих частиною другою статті
94 Конституції України повноважень після отримання прийнятого Верховною
Радою України закону підписує його, беручи до виконання, та офіційно
оприлюднює або повертає із вмотивованими пропозиціями до парламенту для
повторного розгляду.
Водночас повідомляю, що висловлені в електронній петиції пропозиції
направлено до Верховної Ради України для опрацювання під час розгляду
відповідного законопроєкту в установленому порядку.

В.ЗЕЛЕНСЬКИЙ
Шановний Володимире Олександровичу!

Мене звати Світлана Дворнікова. Я — добросовісний платник податків та модель OnlyFans, виробляю еротичний контент. За п’ять років я віддала податками державі понад 40 мільйонів гривень. Сорок мільйонів — це сотня пікапів або дві тисячі FPV-дронів для ЗСУ. Сорок мільйонів — це сотні вбитих на фронті росіян.

Проте замість подяки за ці гроші держава відкрила проти мене кримінальну справу за статтею 301, а правоохоронці натякали, що за певну суму справа може зникнути.

Я не одна така. Це наша реальність — до моделей OnlyFans приходять ті, хто мав би захищати закон, відкривають кримінальні справи і пропонують корупційні угоди.

Звертаюся до Вас як до гаранта Конституції України з проханням простягнути руку допомоги законопроєкту №12191 від 11.11.2024 року «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо вдосконалення його окремих положень про кримінальні правопорушення проти громадського порядку та моральності». Цей законопроєкт — крок до справедливості, захисту прав людини та приведення нашого законодавства до тих стандартів цивілізованого світу, за які Україна зараз проливає кров.

Скажіть, чому держава переслідує за діяльність, у якій немає потерпілих? Моя робота — це добровільний обмін між дорослими людьми, які знають, чого хочуть. Усі учасники — повнолітні, усі діють за власним бажанням. Де тут злочин? Хто жертва? Чому стаття 301 фактично є машиною для виготовлення хабарів?

Наші солдати гинуть за свободу, а наша поліція витрачає час і кошти на «контрольні закупівлі» еротичного контенту за рахунок платників податків. Кожна така операція означає, що поліція не займалась розслідуванням реальних злочинів.

Українців карають штрафами у 25 500 грн за те, що вони переслали комусь еротичне фото через Telegram. У приватному листуванні. Між дорослими. Знову: де злочин? Хто постраждав?

У 2023 році за 301 статтею відкрили 1943 справи-привиди, де немає ні злочинців, ні потерпілих. Проте вони з’їли 85,5 тисячі робочих годин слідчих. Тобто, у нас ціла армія слідчих замість пошуку справжніх злочинців грається в казки про моральність.

Платформа OnlyFans платить до державного бюджету більше $1 мільйона на рік; 350 українських творців задекларували за рік 305,4 мільйони гривень доходу та віддали державі 59 мільйонів податків. Голова комітету з податкової та митної політики ВРУ Данило Гетманцев публічно каже, що треба легалізувати цю сферу, а Бюро економічної безпеки тим часом робить обшуки в тих, хто чесно декларує доходи.

За три роки понад 5000 українців заробили на OnlyFans $123 мільйони. Експерти кажуть: декриміналізація принесе близько $12,3 мільйона податків щорічно. Цих грошей вистачить на 24 тисячі FPV-дронів для ЗСУ, це тисячі і тисячі мертвих російських солдатів. Але ми цього не робимо, бо досі живемо законами, що пахнуть радянським нафталіном.

Законопроєкт №12191 також є посиленням боротьби зі справжніми злочинами. Він встановлює жорсткіші покарання за втягування дітей у виробництво порно, посилює відповідальність за розповсюдження такого контенту серед неповнолітніх та виділяє примушування малолітніх як особливо тяжкий злочин. Бо ресурси держави мають йти на захист справжніх жертв, а не на полювання на дорослих людей за їхній вільний вибір.

У всіх країнах Європи, окрім Білорусі та Болгарії, дорослі можуть вільно займатися виробництвом еротичного контенту. Коли саме нарешті настане час приєднатися до цивілізованого світу? Наша правоохоронна система зараз не захищає права — вона їх порушує. Поточне законодавство створює ґрунт для корупції, і деякі правоохоронці збирають урожай з цього поля, заробляючи на штучно створених справах проти людей, які нікому не зашкодили.

Закликаю Вас публічно підтримати законопроєкт №12191, сприяти його внесенню до порядку денного Верховної Ради не завтра, не за місяць, не після війни — зараз.

Час зупинити полювання на людей за діяльність без потерпілих, вивести справи проти моделей OnlyFans з-під кримінального переслідування та нарешті узгодити нашу правоохоронну практику з принципами правової держави, де те, що нікому не шкодить, не може бути злочином.

Я хочу платити податки і допомагати економіці України, але моя держава робить з мене злочинця. Я хочу жити у вільній країні, де права людини — не просто слова на папері, але зараз ті, хто мав би ці права захищати, самі їх топчуть.

Прошу Вас — станьте на бік справедливості. Зробімо ще один крок від совкової спадщини до сучасного вільного світу.

З повагою та надією на справедливість,
Світлана Дворнікова
Перелік осіб які підписали електронну петицію*
* інформаційне повідомлення про додаткову перевірку голосів
1.
Старинець Олексій Сергійович
07 липня 2025
2.
Домащук Аліна Василівна
07 липня 2025
3.
Кузьмічов Олександр Вячеславович
07 липня 2025
4.
Скрипка Володимир Павлович
07 липня 2025
5.
Чупряк Людмила Анатоліївна
07 липня 2025
6.
Балакар Інна Петрівна
07 липня 2025
7.
Чернецька Юлія Домініківна
07 липня 2025
8.
Александрова Дар'я Олександрівна
06 липня 2025
9.
Верба Вероніка Владиславівна
06 липня 2025
10.
Карась Анна Олексіївна
06 липня 2025
11.
Леонова Юлія Вікторівна
06 липня 2025
12.
Груздова Наталія Володимирівна
06 липня 2025
13.
Віскушенко Христина Михайлівна
06 липня 2025
14.
Байбікова Яна Георгіївна
06 липня 2025
15.
Рештаков Максим Павлович
06 липня 2025
16.
Конєв Арсеній Олексійович
06 липня 2025
17.
Овінніков Антон Валерійович
06 липня 2025
18.
Єфіменко Борис Юрійович
06 липня 2025
19.
Смілянець Андрій Володимирович
06 липня 2025
20.
Гуржій Наталія Сергіївна
06 липня 2025
21.
Савчак Анна Юріївна
06 липня 2025
22.
Пігурська Надія Степанівна
06 липня 2025
23.
Волкова Вікторія Юріївна
06 липня 2025
24.
Шкикавий Михайло Володимирович
06 липня 2025
25.
Соловйова Олена Григорівна
06 липня 2025
26.
Клименко Максим Володимирович
06 липня 2025
27.
Бажан Ігор Володимирович
06 липня 2025
28.
Драчук Михайло Олександрович
06 липня 2025
29.
Худолій Світлана Сергіївна
06 липня 2025
30.
Березюк Людмила Віталіївна
06 липня 2025
25789
голосів з 25000
необхідних
Успішно підтримано
Збір підписів завершено