Прошу розглянути питання щодо присвоєння звання “Герой України” (посмертно) Коваленко Андрію Михайловичу — військовослужбовцю Збройних сил України, який загинув 5 листопада 2025 року на Краматорському напрямку під час виконання бойового завдання.
Коваленко Андрій Михайлович з перших днів повномасштабного вторгнення добровільно пішов захищати Україну. Він служив у артилерії військової частини А7045, був записаний у 252 об ТРО батальйон, обіймав посаду старшого сержанта, гранатометника, а також номера обслуги 3 мінометного відділення 1 мінометного взводу мінометної батареї. На момент останнього виїзду його підрозділ входив до складу 117 бригади.
Під час служби Андрій Михайлович неодноразово проявляв особисту мужність, професіоналізм та стійкість. Лише за останній вихід на позиції, які він утримував 31 день без ротації, він ліквідував понад 100 військовослужбовців Російської Федерації, знищував ворожі укріплення та «табірні» розташування противника, чим суттєво вплинув на стабілізацію обстановки на ділянці фронту.
Для своїх побратимів Андрій Михайлович був справжнім авторитетом, другом і підтримкою. Він завжди допомагав іншим, не давав упасти духом у найважчі моменти, заряджав бойовою стійкістю та впевненістю. Саме завдяки його характеру, лідерству та людяності в підрозділі зберігався бойовий дух навіть під час найскладніших боїв.
Його бойові дії неодноразово відзначалися командуванням,зокрема нагородою Золотий Хрест,що засвідчує його високий професіоналізм та відвагу у захисті держави. За офіційними повідомленнями військової частини та місцевої влади, Коваленко Андрій Михайлович загинув як герой, виконуючи свій обов’язок перед Україною.
Він був люблячим чоловіком та батьком двох доньок, людиною, яка мала багато мрій і планів, але віддала своє життя за свободу і незалежність нашої держави.
Враховуючи його особисту відвагу, значні успіхи у знищенні противника, високий професіоналізм, відповідальність, підтримку побратимів та відданість військовій службі, прошу присвоїти Коваленку Андрію Михайловичу високе звання “Герой України” (посмертно).