Прошу усіх підтримати петицію з приводу зміни тарифів.
У зв'язку з цим прошу Президента України втрутитися в ситуацію і ініціювати наступні дії:
1. Оприлюднити об'єктивні дані про газовий баланс України, а саме: скільки українського газу є в запасах, скільки і ким його видобувається, на які потреби він використовується і яка його собівартість з детальною калькуляцією.
2. Для прозорості фінансових потоків в ЖКГ і в енергетичному секторі ухвалити закон "Про єдину державну систему моніторингу виробництва, постачання, транспортування, споживання і плати за паливно-енергетичні ресурси і комунальні послуги".
3. У зв'язку з економічною кризою і різким зубожінням населення направляти увесь об'єм здобутого газу ПАТ " Укргаздобичі", а також за договорами спільної здобичі на потребі населення.
4. Привести діючі тарифи у відповідність з досягнутим рівнем соціально-економічного розвитку, згідно вимог пункту 4 статті 2, чинного ЗУ "Про житлово-комунальні послуги". Не допустити відміни вказаної норми Закону під час прийняття його у новії редакції.
5. Встановити ціну реалізації українського газу для Народу України і його потреб шляхом використання такої формули ціноутворення : собівартість плюс рентабельність не більше 10%%, виключивши необгрунтовані податкові навантаження у вигляді ренти і ПДВ, а також посередників в особі НАК "Нафтогаз України".
6. Створити нову НКРЕКП на принципах обов'язкової участі в ній представників громадських організацій і експертних співтовариств з квотою не менше половини усіх учасників комісії.
7. Заборонити підвищення тарифів НКРЕКП без їх попереднього аудиту.
8. Розформувати НАК "Нафтогаз Україна" і створити одну незалежну структуру, яка б займалася здобиччю і транспортуванням газу української здобичі для усіх учасників ринку, які забезпечують населення і підприємства ЖКГ паливно-енергетичними ресурсами.
9. Ввести відповідальність (штрафні санкції) для постачальників послуг за надання неякісних послуг або не в повному об'ємі.
10. Переглянути норми споживання теплової енергії, які застосовуються при формуванні тарифів, визначивши вартість опалювання без лічильника, як середню вартість опалювання по будинках з лічильниками, а також встановити граничні дати для встановлення лічильників споживання у усіх споживачів газу.
11. Внести зміни в методику розрахунку прожиткового мінімуму і затвердити його новий розмір з урахуванням перерахунку цін на газ і тарифів на житлово-комунальні послуги. Грошові кошти, які звільняться і які зараз використовуються, як субсидії, направити на реалізацію програми енергоефективності, яку необхідно розробити із залученням громадських організацій і експертів в цій сфері.