З біллю ознайомився з Податковим кодексом України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI, виходячи з положень статті 169 (Перерахунок податку та податкові соціальні пільги) та статті 170 (Особливості нарахування (виплати) та оподаткування окремих видів доходів) вбачається, що при отриманні будь–якої благодійної допомоги, вартість якої перевищує граничний розмір доходу, визначений згідно ст. 169 ПКУ, встановленого на 1 січня звітного податкового року, підлягатиме оподаткуванню.
Відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28 лютого 1991 року № 796–XII, Держава взяла на себе обов’язок повного відшкодування шкоди особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Обов’язок Держави щодо відшкодування шкоди, завданої Чорнобильською катастрофою, випливає також з положень Віденської конвенції про цивільну відповідальність за ядерну шкоду від 21 травня 1963 року відповідно до Закону України «Про приєднання України до Віденської конвенції про цивільну відповідальність за ядерну шкоду» від 12 липня 1996 року № 334/96–ВР.
Не дочекавшись від Держави відшкодування шкоди, завданої Чорнобильською катастрофою, окремі чорнобильські організації та благодійні фонди знайшли благодійників, які мають бажання допомагати чорнобильцям ліками, продуктами харчування, одежею, автомобілями та за умовами благодійної програми «Поліпшення житлових умов», житлом.
Радість від таких дій благодійників тривала не довго, отримавши будь–яку благодійну допомогу, чорнобильці вимушені сплачувати податки від вартості благодійної допомоги.
Беручи до уваги вище зложене, пропоную внести зміни до Податкового кодексу України щодо деяких питань оподаткування благодійної допомоги отриманої фізичними особами, громадянами постраждалими внаслідок Чорнобильської катастрофи, та не включати такі суми в загальний місячний (річний) оподатковуваний доход платника податку на доходи фізичних осіб.
Сподіваюсь, Петре Олексійовичу, на Ваш державницький підхід у вирішенні створеної теперішнім Урядом України ситуації, яка характеризується саме різким зростанням соціальної напруги серед постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи після оприлюднення Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо деяких питань оподаткування благодійної допомоги» від 2 вересня 2014 року № 1668–VII, яким встановлено, що суми коштів, отриманих благодійниками—фізичними особами (які внесені в Реєстр волонтерів АТО) на банківські рахунки для надання благодійної допомоги на користь АТО, не включатимуться в загальний місячний (річний) оподатковуваний доход платника податку на доходи фізичних осіб.
Прошу Вас, вельмишановний Петре Олексійовичу, рекомендувати Верховній Раді України і Кабінету Міністрів України внести зміни в Податковий кодекс України та не утримувати податки з отриманої благодійної допомоги чорнобильцями.