Звертаємось до Вас із проханням та закликом розглянути петицію про присвоєння найвищої державної нагороди — звання Героя України (посмертно) з удостоєнням ордена мужньому захиснику нашої Батьківщини, командиру інженерно-саперної роти, старшому лейтенанту Яковенку Володимиру Юрійовичу.
Володимир Юрійович був справжнім патріотом своєї країни. Він став на захист територіальної цілісності та незалежності України з самого початку повномасштабної війни, не вагаючись ні хвилини. Прагнучи бути максимально ефективним у захисті держави та професійно нищити ворога, Володимир вступив на навчання до Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного на факультет Сил підтримки. Отримавши військову освіту та офіцерське звання, він очолив інженерно-саперну роту військової частини А3955 (808-ма окрема Дністровська бригада підтримки Сил підтримки ЗСУ).
Як командир роти, старший лейтенант Яковенко завжди йшов попереду, забезпечуючи просування наших військ, мінування та розмінування найскладніших ділянок фронту. Він був надійним щитом для своїх побратимів, виявляв високу професійність, залізну витримку та безкомпромісну мужність під час виконання бойових завдань на найгарячіших напрямках фронту. Для особового складу Володимир був не просто командиром, а прикладом честі, відваги та вірності і турботи.
Володимир понад усе на світі любив свою родину та сім'ю, заради щасливого майбутнього яких і пішов на війну. Він віддав найцінніше — своє життя, залишаючись вірним військовій присязі та українському народові до останнього подиху.
Старший лейтенант Володимир Юрійович Яковенко від підступного ворога ,загинув на час виконання чергового бойового завдання в районі населеного пункту Ясенове Донецької області, захищаючи свободу і майбутнє України.
Його чин — це прояв найвищої жертовності та патріотизму. Володимир до кінця виконав свій обов'язок перед державою та українським народом. Його подвиг назавжди вписаний в історію нашої перемоги.
Пане Президенте, від імені родини, друзів та всієї громади просимо Вас підтримати це звернення та присвоїти Яковенку Володимиру Юрійовичу звання Героя України (посмертно).