- Повернемо жовто-блакитний прапор! Сьогодні прапор України – синьо-жовтий.
Так записано в частині другій статті 20 Конституції України: Державний Прапор України — стяг із двох рівновеликих горизонтальних смуг синього і жовтого кольорів.
Але таким він був не завжди. Спочатку прапор був жовто-блакитним. Жовтий колір – сонце, блакитний колір – вода.
Жовто-блакитні кольори були символами Київської Держави ще до християнізації Русі.
Вперше жовто-блакитний прапор із двох горизонтальних смуг такої ж форми, як тепер, створила Головна Руська Рада (Львів), яка почала боротьбу за відродження української нації.
А 22 березня 1918 року Центральна Рада ухвалила закон про державний прапор Української Народної Республіки.
На вимогу М. С. Грушевського, прапор називався “жовто-блакитний".
Але з приходом до влади в Україні росіянина П.Скоропадського, котрий був проти незалежності України, порядок кольорів у прапорі було змінено на синьо-жовтий.
Тобто, вода умовно опинилась над сонцем та затопила його. Прибічники та захисники синьо-жовтого прапора пояснюють, що синє — це небо, а жовте — це пшеничне поле.
Варто зазначити, що небо буває синім дуже рідко, адже за сонячної погоди воно блакитне. Тому синій колір на нинішньому прапорі України не є символом неба.
Слід зауважити, що деякі російські вчені вважають, що синій колір на російському прапорі означає належність до Росії України, білий - Білорусі, а червоний колір - це власне Росія...
Це навіть в голові не вкладається! Тому незалежній Україні варто негайно повернути собі саме блакитний колір. Україна повинна бути незалежною та самостійною державою!!!
Також прапору необхідно набути вигляду саме жовто-блакитного.
При виборі кольорів спеціалісти враховували те, що згідно з законами геральдики барви герба (золотого Тризуба) розміщувалися у верхній (жовтій), а барви щитового поля в нижній (блакитній) смугах.
Верхній колір – це головний колір, це колір Тризуба. А нижній – це допоміжний. Але ж Тризуб у нас не синій, а – жовтий!
Слідуючи фен-ш