Постановою Кабінету Міністрів України №1050 від 28.12.2016р. було визначено нові правила нарахування академічних стипендій для осіб, які навчаються у навчальних закладах або навчальних установах. Суть її полягає в тому, що тепер не достатньо самого лише факту успішного закриття сесії. Щоб отримати бажану стипендію необхідно ввійти до відсотку щасливчиків (45%). Як же це відбувається?
Кожен навчальний заклад складає рейтинг успішності студентів, куди входять всі особи, які навчаються у даних навчальних закладах чи установах на державному забезпеченні. Чим вище твій бал, тим більша ймовірність увійти до бажаних 45%. Ніби непогано, чи ж не так?!
Проблема лише в тому, що невідомо як вчинити зі студентами, в яких однаковий середній бал.Тобто якщо твій середній бал сходиться з середнім балом твого колеги, а потрапити до 45% може лише один із вас, то хто ж це буде?
На жаль, така ситуація склалася і зі мною. Із одинаковим середнім балом (95,5 за 100-бальною системою!), я не потрапила до списку щасливчиків. Як мені пояснили в деканаті мого вищого навчального закладу, вся справа в прізвищі. Якби початкова буква мого прізвища стояла в алфавітному списку раніше, ніж початкова буква моєї одногрупниці, то все було б навпаки.
Так, як такий випадок зовсім не одиничний, а також відбувається порушення прав і свобод людини (ст. 24 Конституції України), то прошу переглянути постанову КМУ №1050.