Кожен день в Україні тисячі людей піддаються сталкінгу. Щодня мільйони дзвінків і повідомлень від осіб, з якими жертви сталкінгу не хочуть вступати ні в яку форму контакту, порушують права людей на особисту недоторканність і спокійне життя. Нерідкі випадки, коли жертви переслідувань також піддаються фізичному насильству, небезпечному для здоров'я і життя людини.
Сталкінг (англ. Переслідування) - є формою домагання і залякування; як правило, виражається в переслідуванні жертви, стеженні за нею. Сталкер - людина, що здійснює сталкінг. Типова поведінка сталкерів включає постійні телефонні дзвінки і образи по телефону, посилку небажаних подарунків, вистежування і шпигунство, небажану електронну пошту та інші види образ по Інтернету, а також загрози або дії, які залякують. Основна зброя сталкера - психотерор, що дозволяє домогтися контролю над жертвою, і відчути свою владу над нею.
На жаль, в КК України не передбачена стаття за сталкінг. Найчастіше дії сталкерів характеризують як "хуліганство", але ніяких реальних заходів ніхто не приймає.
Проте, в результаті сталкінгу жертви переживають страх і тривогу, починають страждати панічними атаками, нічними кошмарами, безсонням, депресіями. Жертви також можуть нести економічні втрати, пов'язані зі зниженням працездатності, вимушеної покупкою товарів для самозахисту, вимушеної зміною місця роботи або навіть місця проживання.
Головною проблемою жертви є те, що в правоохоронні органи вона може звернутися за допомогою тільки після того, якщо був скоєний реальний напад. До застосування фізичного насильства проблему сталкінгу ніхто не сприймає серйозно. Першими кримінальним злочином stalking зробили американці - в 1992 році. Далі Канада і Австралія. В Євросоюзі нав'язливе переслідування карається в Великобританії, Бельгії, Ірландії, Голландії, Австрії, Германії.
Цією петицією я прошу: введіть кримінальну статтю і покарання за сталкінг. Це не тільки вбереже переслідуваних від психічних розладів, а й збереже їм життя