Доброго дня, пане Президенте!
Прошу звернути увагу на невідповідність норм закону в Податковому кодексі України стосовно податку на додану вартість (далі - ПДВ) до економічної та правової суті цього податку.
ПДВ є непрямим податком. Платником цього податку є Покупець, при цьому цей Покупець є кінцевим споживачем товару (робіт, послуг). Підприємство (Юридична особа або СПД-ФО) під час продажу товару (робіт, послуг) є податковим агентом, тобто особою, якій держава доручила стягувати ПДВ з покупця. Таким чином, підприємство не є платником податку.
В мене питання: Чому підприємство реєструється як платник ПДВ та отримує «Свідоцтво про платника податку на додану вартість»? Через це нерозуміння бізнес вважає, що він є платником ПДВ та починає будувати схеми «оптимізації ПДВ». Які схеми можна будувати якщо це грошу ДЕРЖАВИ! Недоплата ПДВ, це не приховування доходів від оподаткування, а розкрадання бюджетних коштів!
Це перша невідповідність норм закону в Податковому кодексі України стосовно ПДВ до економічної та правової суті цього податку.
Друге. Визначення та економічна суть ПДВ – це податок, який виникає в момент переходу права власності на товар (роботи, послуги) від однієї особи до іншої. З яких таких міркувань законодавець вирішив, що подія сплати авансу за товари (роботи, послуги) Покупцем Постачальнику (Продавцю) є такою, що виникає ПДВ? При цій господарській операції не має факту передачі права власності на товар (роботи, та послуги), і мало того, такий факт може і не наступити (Покупець з власної волі має право відмовитися від покупки та витребувати повернення авансу). Згідно з вимогами Податкового кодексу України, це перша подія (аванс) ї тому необхідно сплатити ПДВ. Тобто, виконуючи цю норму Закону, законодавець своєю вимогою перетворює ПДВ з непрямого податку на прямий, а податкового агента на платника податку! Де розум?
Тому, вважаю за необхідне внести зміни до Податкового кодексу України:
1. Виключити вимогу сплати ПДВ під час отримання Продавцем (постачальником, виконавцем робіт або послуг) авансу від Покупця (Замовника). З авансу – ПДВ не утримується, бо цей податок є не прямим і виникає тільки під час переходу права власності від Продавця до Покупця товару (робіт, послуг).
2. Провести перереєстрацію суб’єктів підприємницької діяльності з платників ПДВ на податкових агентів та видати їм Свідоцтво податкового агенту.
Якщо, у Вас є бажання ознайомитися з моїм баченням податкової реформи, то я готова поділитися своїми думками та дати пропозиції що до цієї реформи. Я працюю з бізнесом з моменту його «народження», ще за часів Радянського Союзу (1985р. Закон СССР «О кооперации и кооперативах»). Маю великий досвіт роботи з малим та середнім бізнесом, знаю його проблеми та погляд на умови при яких бізнес буде платити податки та йому вигідно буде легалізуватися.
З повагою, Давиденко Галина
Я підтримую всі ваші дії та готова допомогти в частині податкової реформи та реформи економіки. Не завжди доцільно залучати до такої роботи іноземців, требі прислухатися до співвітчизників. Наші спеціалісти не гірші, а під час і ліпші за іноземних фахівців! Це доказує сама історія.
Мої контакти:
Тел.. 063-244-93-52
E-mail: gdavidenko1961@gmail.com
Skype: davidenko61