Президенту України
Гудкова Валерія Володимирівна
Прошу звернути Вашу увагу щодо не коректності внесених змін до Законку України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження обліку домашніх та безпритульних тварин». Вважаємо не своєчасними та не гуманними, та категорично виступаємо проти цих змін по відношенню до людей і тварин в країні, котра веде війну з країною агресором, де люди доведені до злиднів, та за статистикою 60% населення користуються субсидією. Даний законопроект призведе до банкротства в розплідниках, а домашні тварини вмістах і селах будуть викинуті на вулиці сотнями, а то й тисячами так як у людей не буде можливості платити за них. Закон котрый прийнятий захищати тварин призведе до зворотнього єфекту. Тварин почнуть масово вбивати і всіляко їх позбуватися. Так як людям самим нічого їсти.
До стаття 154-3 , стаття 154-4 , стаття 154-5 щодо зменшення штрафних санкцій у зв’язку з фінансовим положенням громадян України. Такі штрафні санкції не відповідають фінансовим можливостям громадян.
У Законі України “Про захист тварин від жорстокого поводження” (Відомості Верховної Ради України, 2006 р., № 27, ст. 230):
Про вигул домашніх тварина спеціально відведеній території. Доводжу до вашого відома, що спеціалізованих територій для вигулу тварин не відведено. Прошу звернути на це увагу і прийняти цей закон після створення таких умов!
Прошу переглянути список потенційно небезпечних порід собак і проконсультуватися з кінологічними спілками з цього приводу. Тому що деякі приклади порід собак приведених в законі не можуть бути суспільно-небезпечними і до таких не відносяться. Власники тих порід, які відносяться до потенційно небезпечних мають пройти огляд у психотерапевта та курси по догляду за такою твариною
Стаття 9-1. Обов'язки власників, опікунів собак, котів та інших домашніх тварин:
- зареєструвати собак, котів та інших домашніх тварин віком від шести місяців і більше, так як перебування тварини без щеплень в ветеринарних установах не є безпечним для їх здоров’я та життя (в ветеринарних клініках є безліч вірусних захворювань, які можуть стати фатальними для молодої особи). Так само до шести місячного віку тварина може бути передана(продана або дарована) власнику і в такому випадку перереєстрація буде не потрібна;
- новопридбані собаки, коти та інші домашні тварини повинні бути зареєстровані не раніше ніж через 14 діб згідно з Законом України «Про захист прав споживачів». Запропонований п’ятиденний строк суперечить цьому закону;
- обов’язково чипу вати тварину та придбати міжнародний паспорт, провести необхідну вакцинацію до шестимісячного віку;
- проти обов’язкової здачі трупів тварин на кладовища, так як тварина може бути заражена небезпечними інфекціями такими як чума та короно вірусні. Таких тварин необхідно обов’язково кремувати. Тимпаче кремування тварини коштує дешевше ніж похорон на кладовищі. Якщо взяти до уваги фінансове становище громадян України, то у власника тварини повинен бути вибір щодо цього питання;
- дозволити здійснювати приплід породистих собак і котів на власній території за умов дотримання санітарних норм, захисту прав тварини, не заважають оточуючім , усі тварини зареєстровані, мають чіп, паспорт і повну вакцинацію. В разі якщо це не є комерційною діяльністю та/або основним доходом, за всих тварин які здійснюють приплід на основі не комерційної діяльності платити мито один раз на рік.
Стаття 9-2. Реєстрація та облік домашніх та опікуваних тварин:
- жетони (інші відмінні знаки) мають бути у всіх тварин які вигулюються не на приватній власності;
- кошти за реєстрацію домашніх тварин повинні надходити до притулків бездомних тварин та на їх стерилізацію;
- перереєстрація тварин новим власником має бути безкоштовна, якщо попередній власник вже платив щорічне мито;
- безкоштовна процедура стерилізації, реєстрації та чіпування для осіб, які взяли безпритульну тварину з вулиці або з притулку.
Стаття 9-3. Електронна база даних обліку домашніх та безпритульних тварин, які мають власників або опікунів:
- ветеринарні заклади та органи національної поліції повинні мати електронний доступ до бази реєстру тварин на випадок кражі або втрати тварини з метою її повернення до господарів;
Стаття 9-4. Структура електронної бази даних обліку домашніх та безпритульних тварин, які мають власників або опікунів(Стаття 9-5. Реєстраційний номер домашньої або безпритульної тварини):
- номер чіпу та реєстраційний номер мають бути ідентичними, так як номер чіпу є унікальним номерним знаком у всьому світі. Також майже всі ветеринарні заклади і митні кордони мають спеціальний пристрій для зчитування чіпів і їм не складе труднощів швидко ідентифікувати тварину.
Стаття 9-7. Плата (адміністративний збір) за проведення реєстрації домашніх або безпритульних тварин:
- адміністративний збір повинен надходити для будівництва притулків для тварин та забезпечення їх діяльності;
- вказати чіткі основи для відмови реєстрації тварин.
Стаття 13-1. Ліцензування господарської діяльності, пов'язаної з використанням та утриманням домашніх тварин:
- для чого потрібна ліцензія, якщо є дозвіл від кінологічного клубу та сплачується щорічне мито. Якщо розведення на основі комерційної діяльності, то за нього сплачується податок. Яку кількість тварин людина має право утримувати для того щоб ця діяльність була комерційною?
- Племені розплідники мають дуже багато затрат на утримання та догляд за тваринами (племенні збори, клубне мито, ветеринарні послуги, чипування та щеплення тварин, корм, та засоби гігієни і догляду за твариною) на це все держава не надає знижок або субсидій. Крім цих витрат, держава зобов’язує отримувати ліцензію, сплачувати податок, реєстраційні та адміністративні збори. Для середньо статистичного розплідника ці затрати прирівнюються до банкрутства.
Стаття 16. Регулювання чисельності домашніх, безпритульних і диких тварин:
- про обов’язкову біостерелізацію домашніх тварин, що не мають породної цінності, саме ця стаття суперечить статті 10 Європейській конвенції «Про захист домашніх тварин»:
Стаття 10.
Хірургічні операції.
1. Хірургічні операції з метою зміни зовнішнього вигляду або з іншими не лікувальними цілями повинні бути заборонені
- Даний закон дозволяє проводити стерилізації виключно з забаганки засновника цього законопроекту. В лікувальних цілях стерилізація проводиться в рідких випадках і тільки за висновком ветеринарного лікаря, так як саме хірургічне втручання є складним для організму тварини та тварина може не пережити введення наркозу. Післяопераційний період також є фінансово затратним і потребує підвищеної уваги до тварини протягом деякого часу. Далеко не всі власники можуть собі це дозволити. Тому рішення про стерилізацію домашньої тварини має бути прийняте виключно власником цієї тварини з його повною за це відповідальністю, та за висновком ветеринарного лікаря;
Стаття 32. Нагляд органів Національної поліції або інші уповноважені органи за дотриманням цього Закону:
- За дотриманням порядку утримання тварин, перевірку відповідних документів та інше, повинні здійснювати не органи національної поліції, а спеціалізовані ветеринарні заклади, кінологічні клуби та інші експерти в сфері ветеринарної медицини і за необхідності вживати заходи щодо захисту тварин.