Пропоную заборонити централізоване опалення в тому виді, яке воно є в Україні. Існування теплогенеруючих підприємств, де теплоносій подається багатокілометровими трубами до постачальника, - є вкрай дорогим видом комунальних послуг: 60 відсотків тепла втрачається до моменту його надходження до споживачів.
Обігрівання повітря на вулиці, а не безпосередньо житлових приміщень, - є не найкращим видом витрачання коштів населення.
Періодичні пориви тепломереж вимагають постійних витрат на ремонт (розриття доріг, транспортування труб тощо), а також утримання великої кількості обслуговуючого персоналу та техніки. До цього необхідно додати банальний вандалізм та розкрадання обшивки тепломереж - до кожної труби охоронця поставити неможливо.
Централізоване опалення ефективне лише у безпосередній близькості теплогенеруючих потужностей до обігріваємих приміщень - у такому разі площа тепломереж є меншою, а отже, втрати тепла в атмосферне повітря з тепломереж не є значними.
Разом з забороною такого неефективного виду централізованого опалення “по-українські” слід надати право споживачам самостійно від'єднуватись від мереж центрального опалення та гарячого водопостачання, без будь-яких дозволів, погоджень, комісій тощо: заяви споживачів про відключення від мереж ЦО та ГВ повинні мати повідомлюючий характер.
Також, доцільним є поступове переведення багатоквартирних будинків на самостійне опалення, наприклад, встановлення власних газових або електричних котелень - для цього потрібно невелика державна підтримка по збільшенню пропускної можливості електромереж до споживачів електроенергії.
У такому випадку політико-бізнесові еліти матимуть менші можливості для здобуття надприбутків за рахунок споживачів шляхом маніпулювання тарифами, зміною теплоємності носія (в народі це зветься “розбодяжуванням газу”), заниженням показників наданої температури теплоносія населенню. Електроенергія є специфічним товаром, ціною та тарифами якого складніше маніпулювати через його фізичні властивості (кіловат електроенергії - є сталою величиною, його неможливо збільшити, зменшити, змінити теплоємність тощо).
Прошу небайдужих до цієї ідеї громадян підтримати петицію та поширити її соціальними мережами!