Скасувати як кримінальне, так й адміністративне покарання за незаконне придбання, зберігання, перевезення чи пересилання марихуани у розмірах менш ніж невеликі (до 7 г). Декриміналізація використання марихуани дасть змогу зменшити корупційні ризики в діяльності поліції України, зменшити кількість засуджених за зберігання незначної кількості конопель, знизити кількість вживання алкоголю, що автоматично знизить кількість травмування, отруєння, ДТП та летальних наслідків спричинених вживанням алкоголю.
Доповнити Кодекс адміністративних правопорушень та кримінальний Кодекс України поняттям як «розмір менший ніж невеликі» та внести зміни в Наказ Міністерства охорони здоров’я України 01.08.2000 № 188 (у редакції наказу Міністерства охорони здоров’я України від 29.07.2010 № 634) у частині щодо канабісу у наступній редакції в колонці «Невеликі розміри (г)» Канабіс – цілі або різного ступеня подрібнення будь-які частини рослини роду коноплі або їх суміш (за винятком власне дозрілого насіння) незалежно від того, піддавались вони екстракції, деструкції, гниттю чи враженню пліснявою** – від 7 до 30 Канабісу смола – суміш відділеної смоли, пилку чи окремих подрібнених частин рослини коноплі або їх суміш, яка містить тетрагідроканабінол* – від 0,5 до 1 Канабісу екстракти (настойки) – засіб, який отримують з будь-яких видів і сортів конопель або канабісу шляхом виділення (екстракції) різними способами і який містить тетрагідроканабінол* – від 0,3 до 0,6 Влучити зі Кодексу України про адміністративні правопорушення у «Статті 44 Незаконні виробництво, придбання, зберігання, перевезення, пересилання наркотичних засобів або психотропних речовин без мети збуту в невеликих розмірах» фразу «або адміністративний арешт на строк до п’ятнадцяти діб». Вилучити зі ст. 309 Кримінального кодексу України покарання у вигляді арешту, обмеження чи позбавлення волі за порушення за придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів без мети збуту у невеликих розмірах.
Це визволить час та дозволить правоохоронним органам займатися злочинами, що мають більш негативні наслідки для суспільства. Для багатьох молодих людей життя не буде зруйновано перебуванням у в’язниці та спілкуванням з опарними кримінальними авторитетами, що, у свою чергу, завадить скоєнню більш важких злочинів. Завдяки декриміналізації можна очікувати зменшення споживання алкоголю та внутрішньо венних наркотичних речовин які призводять до тяжких наслідків (передозування, інфікування, наркотична кома та залежність), що зменшить інфікування невиліковними Віл та СНІД, а також гепатитами. Декриміналізація марихуани – це світовий тренд та європейська практика. Більш ніж 50 країн світу вже декриміналізували або дозволили використовувати марихуану у медичних та наукових цілях. В Уругваї та 8 штатах США марихуана взагалі легалізована. В Канаді легалізація марихуани очікується у 2018 році.