№22/043304-еп

Легалізація/декриміналізація марихуани в Україні

Автор (ініціатор): Домбровський Юрій Олегович
Дата оприлюднення: 28 лютого 2018
На сьогоднішній день, вживання або зберігання коноплі і її похідних визнається нашим законодавством, як діяння, що потрапляє під дію адміністративного і кримінального кодексів. Сама конопля визнана наркотиком, а люди, які її вживають - наркоманами.

У той же час, в світі є країни, в тому числі високорозвинені, в яких вживання і зберігання коноплі і її похідних не є злочином. Верхівка в цих країнах керуються дослідженнями, які стверджують, що конопля приносить значно менше шкоди людині і суспільству в цілому, ніж, наприклад, алкоголь або тютюн.

В інших країнах вживання коноплі і її похідних дозволено в медичних цілях. Тобто лікар може виписати рецепт на придбання марихуани в аптеці. У цих країнах теж проводилися дослідження, які показали, що конопля не тільки менш шкідлива, ніж інші легалізовані речовини: тютюн і алкоголь, але, в деяких випадках, може навіть приносити користь - впливати на негативні симптоми хвороби або сприяти одужанню.

Важливим фактором тут є те, що більшість країн, в яких конопля є легалізованої або частково легалізованої, високорозвинені, мають чудову медицину і високий науковий потенціал. Відповідно, можна припустити, що вони не помилилися, і конопля дійсно не така страшна, як її малюють.

В даний час, в нашій країні тисячі осіб засуджено за вживання або зберігання конопель і її похідних.

Через те, що конопля поза законом і планомірно знищується, тисячі людей змушені замість екологічно чистого продукту вживати надзвичайно шкідливі курильні хімічні суміші, вживання яких дає ефект схожий з ефектом, який дає куріння конопель. У підсумку, сотні людей труяться і навіть помирають. Це при тому, що можливо конопля взагалі нешкідлива і, якщо б люди вживали її, а не хімічні курильні суміші, то залишилися б здорові і живі.

Тисячі людей страждають різними захворюваннями, при яких вживання конопель могло б пом'якшити біль, страх, тривогу, депресію і т.д. а іноді навіть сприяти одужанню.

На сьогоднішній день, всі ці тисячі людей не можуть скористатися цілющим ефектом коноплі, з тієї лише причини, що колись давно був прийнятий закон про заборону конопель, заснований на думках і, можливо, особистої неприязні до людей, що вживають коноплю.

Чому люди, які споживають продукт менш шкідливий, ніж алкоголь і тютюн, піддаються різним переслідуванням держави і суспільства. Хтось впевнений, що всьому виною так зване «алкогольне лобі», хтось вважає, що виною всьому звичайне невігластво.

Єдиним цивілізованим методом вирішити всі суперечки, пов'язані з коноплею, це створити компетентну комісію, яка б всебічно досліджувала наслідки вживання конопель на організм людини і суспільство в цілому. Як варіант, ця комісія могла б ознайомитися вже проведеними дослідженнями зарубіжних фахівців і на їх основі зробила б необхідні висновки.

Можливо тисячі людей сидять в тюрмах за речовини, які на ділі нешкідливіші тютюну. Фактично без провини (якщо раптом думки експертів з газет і фільмів підтвердяться).

Криміналізуючи коноплю ми штовхаємо всіх цих людей в руки криміналу, який негативно впливає на цих людей. Ми ламаємо їм життя, руйнуємо сім'ї, кар'єру, позбавляємо їх змоги вчитись, можливо, без серйозної причини.

Можливо, ми безпідставно позбавляємо хворих людей шансів на одужання або полегшення страждань.

У зв'язку з усім вищесказаним, ми закликаємо створити нарешті, компетентну і незалежну дослідницьку групу, яка б провела всі необхідні дослідження, на підставі яких ми, раз і на завжди, і головне аргументовано, могли б поставити крапку в цьому питанні - зняти заборону повністю, частково, або ж навпаки залишити в силі. А до тих пір існує велика ймовірність того, що ми губимо людей марно.

Легалізація і декриміналізація марихуани в Україні дозволить розвантажити судову систему країни, знизить ризик придбання неякісної марихуани, завдасть удару по організованій злочинності і дозволить тим, хто вживає марихуану, уникнути занадто суворих тюремних термінів. Скасування покарання за вирощування, зберігання і вживання марихуани в невеликих кількостях для особистих потреб особами, які досягли 18 років. На жаль, але у простих людей формується абсолютно помилкова і викривлена думка про марихуану.
Якщо судити об'єктивно, алкоголь, який в Україні прищеплюється повсюди, несе в тисячу разів більшу шкоду, ніж могла б принести марихуана, навіть за найбільш похмурими прогнозами. "Репресії" щодо "травички" - абсолютно дике і неосвічене заняття! І йде все це від безкультур'я і елементарного нерозуміння того - що ж таке марихуана насправді, яка її дія, які наслідки зловживання марихуани і т.д. і т.п.
Найбільша помилка зрівнювати марихуану і, наприклад, героїн. Це все одно, що прирівнювати коробку сірників до вибухівки С4 або динаміту. Споживання коноплі - це не злочин. Конопля використовується не тільки в рекреаційних цілях, а успішно може застосовуватися в медичних цілях, багато сортів, просто необхідно використовувати в медицині, замість небезпечних (особливо для літніх людей) знеболюючих, а також, це могло б багатьом людям повернути смак життя, замість дуже шкідливих антидепресантів , які люди вживають роками і завдають істотної шкоди своєму організму. Треба досліджувати, регулювати, а не забороняти. Використання конопель в господарстві і в лікувальних цілях - це не так давно ще традиція нашої країни:"... конопель по стелі, льон по коліна...". Це благородна рослина.
Перелік осіб які підписали електронну петицію*
* інформаційне повідомлення про додаткову перевірку голосів
1.
Валіков Олександр Михайлович
22 травня 2018
2.
Нестерчук Михайло Васильович
21 травня 2018
3.
Мирошниченко Ганна Василівна
20 травня 2018
4.
Мікуцький Дмитро Григорович
06 травня 2018
5.
Ткаченко Ольга Вікторівна
04 травня 2018
6.
Харитонова Юлія Володимирівна
03 травня 2018
7.
Оржинська Марта Сергіївна
21 квітня 2018
8.
Косінський Федір Миколайович
08 квітня 2018
9.
Резниченко Данил Миколайович
31 березня 2018
10.
Митюк Олександр Олександрович
28 березня 2018
11.
Герасимчук Володимир Михайлович
27 березня 2018
12.
Козаченко Пилип Максимович
24 березня 2018
13.
Урбаневич Юлія Сергіївна
19 березня 2018
14.
Урбаневич Ярослав Ігорович
17 березня 2018
15.
Бобилев Антон Сергійович
15 березня 2018
16.
Івченко Дмитро Валерійович
14 березня 2018
17.
Христенко Андрій Юрійович
13 березня 2018
18.
Євич Тетяна Миколаївна
11 березня 2018
19.
Шапов Сергій Вікторович
09 березня 2018
20.
Суменкін Олександр Іванович
09 березня 2018
21.
Близнюк Ігор Володимирович
08 березня 2018
22.
Ткаченко Тетяна Петрівна
07 березня 2018
23.
Бандура Олексій Олегович
05 березня 2018
24.
Стрилець Світлана Миколаївна
05 березня 2018
25.
Кукліч Андрій Юрійович
05 березня 2018
26.
Ковтун Євген Валерійович
05 березня 2018
27.
Волощак Євгеній Володимирович
04 березня 2018
28.
Єгоров Вадим Анатолійович
04 березня 2018
29.
Завидович Віктор Сергійович
04 березня 2018
30.
Черемшинський Дмитро Володимирович
04 березня 2018
49
голосів з 25000
необхідних
Не підтримано
Збір підписів завершено