Комунальнікі назівають це "топінг", або "кронування" чи "формувальна обрізка", окрім того що дерева просто стають огидними декількаметровими пнями є ще низка причин чому топінг або кронування жахлива операція
Проблеми, які спричиняє надмірна обрізка:
- Голодування. За доброї обрізки дерев рідко видаляється більше 1/3 крони, яка не впливає сильно на здатність крони листяного дерева виробляти поживні речовини. Під час топінгу видаляється така значна частина крони, що воно порушує добре сформоване в дорослого дерева співвідношення розміру кореневої системи до крони і тимчасово припиняє можливість дерева виробляти поживні речовини. Дерево впадає в шок і швидко виробляє нові пагони.
- Слабкі нові відростки. Гілки, які проростають після формування набагато слабші, ніж ті які виросли природним шляхом. Гниль на обрізаному кінці гілки може зробити погану ситуацію ще гіршою.
- Швидке зростання нових гілок. Мета формування, як правило, контролювати висоту і ширину дерева. Проте, переважно, має прямо протилежний ефект! Після формування, дерева швидко знову проростають. Нових паростків набагато більше, ніж за нормального зростання, і вони ростуть так швидко, що дерево повертається до своєї первісної висоти за дуже короткий проміжок часу.
- Комахи і хвороби. Великі зрізи після формування крони дерева потребують багато часу для заживлення. Таким чином, зрізи дуже вразливі до ураження комахами-шкідниками і гниллю.
Шість важливих фактів, про які необхідно пам'ятати про топінг дерев:
· Топінг не зробить дерево безпечнішим - вона фактично створює аварійно-небезпечну ситуацію для дерев.
· Топінг руйнує здатність дерева, виробляти поживні речовини.
· Топінг сприяє появі хвороб, комах, дефектів і гнилі.
· Топінг дорогий і це даремна трата грошей.
· Топінг створює потребу в додатковаму технічному обслуговуванні дерев.
· Топінг робить дерева негарними.
Міфи формувальної обрізки:
- Дерево надто високе. Це вказує на поганий вибір породи дерева, неправильне розміщення дерева, або страх, що дерево може бути небезпечним, під час бурь. (за цією логікою треба заборонити це й стовпи, дахи, рекламу)
- Топпінг знижує ризик від дерев під час бурь. Зменшення висоти знижує ризик тимчасово, але коли дерево відростає, воно стає структурно слабшим, і ризик стає більшим.
- Воно створює щільнішу тінь. Тінь може бути щільнішою в невеликому районі, але загальний потенціал затінення знижується.
- Його треба зформувати через ліній електропередач. Конфлікти між деревами і лініями електропередач можуть бути вирішені шляхом належного вибору видів, кращого розміщення або іншої техніки обрізки дерев.
Довідка:
Українське законодавство прямо забороняє надмірну обрізку крони. Обрізання крони дерев в Україні регулюється "Правилами утримання зелених насаджень у населених пунктах України", затверджених наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України №105 від 10.04.2006р. В Правилах про обрізку написано досить розмито.
Проте, постанова Кабінету Міністрів України № 559 від 08.04.1999р. «Про такси для обчислення розміру шкоди, заподіяної зеленим насадженням у межах міст та інших населених пунктів» чітко визначає, що дозволено обрізати крону дерева не більше ніж 30% її довжини. Обрізка від 1/3 до 1/2 довжини крони дерева уже кваліфікується як пошкодження до неприпинення росту і передбачає стягнення штрафу. Обрізання на більше 1/2 довжини крони кваліфікується уже як пошкодження до припинення росту зі значно більшою сумою штрафу. Але на це часто закривають очі і фактів стягнення штрафів за цим показником дуже мало.
Чиновники, прошу вас, досить знищувати ту незначну кількість зелені що ще залішілась в нашіх містах. Нам потрібні нормальні дерева, а не ці жахливі обрубки, що ви нам пропонуєте.