Пане президент, я будучи пенсіонером, військовим-лікарем, психіатром-психологом, полковником - Розробляючи логістику подальшої системи оборони та благополучного існування біля непередбаченого та хворого на тоталітарний вірус північного сусіда, вважаю, що необхідно застосовуючи всесвітній військовий опит резервістів-патріотів Ізраїлю, Швеції, Литви і т.п.:
- по перше, необхідно сформувати державний аналітичний центр перспективи розвитку військових, гібридних та господарських конфліктів з розрахунком їх наслідків, їх профілактику і протидію;
- по друге, враховуючи військові (гібридні) конфлікти в Придністров’ї, Чечні, Грузії, Українському Криму, Донецьку, Луганську та Сірії – необхідно блокувати, знищувати, приводити в недієздатність: дороги, мости, аеропорти, пороми на окупованих територіях України – якими агресор перевозить війська та техніку і забезпечує їх паливом, провізією, снарядами, патронами і т.п.
- по трете, блокування Керченської протоки фактично почалось з захвата Криму і якщо б аналітики провели аналіз розвитку подальших подій, то можливо поставили ряд питань перед державною владою України:
1. юридичний захист в міжнародних інстанціях порушеного «Морського права» та договорів по використанню Азовського моря та Керченської протоки з додатковими міжнародними санкціями і мільярдними штрафами;
2. враховуючи опит тривалих вирішень таких конфліктів (Прибалтійські держави, Придністров’я, Південна Осетія, Абхазія) зберігаючи промисловий потенціал Півдня України, які користувалися портами Азовського моря – повинно було б розробити, затвердити і втілювати в життя прокладання транспортних переїздів (автошляхів, залізничних коліїв), які б на пряму зв’язали північні міста і підприємства з портами Чорного моря, які б повинно розвивати і построїти нові з урахуванням логістики загрузки та розвитку! Більш того це дозволило б військам здійснювати більш оперативні маньоври і дії по захисту України від морської агресії та десантної висадки;
3. можливо повинно було б розробити проект і втілювати його поетапно з’єднуючий судоходний канал між Азовським та Черноморсько-Дніпровським лиманом, який би розблокував Азовське море і його порти та надав би новий розвиток не тільки портам Азовського моря але і підприємствам Півдня України. Також необхідно і врахувати що він також став би і стратегічним об’єктом та припоною для Російської агресії через окупований Кримський полу острів. Але зараз, це питання взагалі не розглядається, хоча його вирішення надало б Україні не тільки тактичні, стратегічні, господарські переваги, але і політичні!
- по четверте, враховуючи попередній опит емігрантської навали на Європейський Союз організований злочинним урядом Росії для припинення, добичі і транспортування дешевих вуглеводів (нафти та газу) з держав ОПЕК (Ближнього Сходу) та і як покарання їх за підтримку санкцій проти терористичної агресії і війни проти України!
Але ніхто, поки публічно з керівників України офіціально не ставив і не звертав увагу Європейського Союзу, що наслідками повноцінної військової агресії Росії проти України буде, не тільки припинення регулярного і стабільного поставок газу з Росії, але і:
1. сухопутний (не проблематичний) потік біженців з сорокатисячної України – Арабські біженці для Європи здадуться дитячою забав акаю (не яких Європейських бюджетів не вистачить);
2. в випадку аварій на атомних реакторах Українських АЄС (а їх більш десятка і кожний довіює чотирьом Чорнобильським реакторам), радіаційні наслідки відчує не тільки вся європейська спільнота, а і громадяни Об’єднаного Королівства;
3. не треба забувати і про хімічні, металургійні підприємства з великою екологічною загрозою, які також забруднять частково територію прилеглих держав Європейського союзу;
4. зараз і питання продовольства також, має не ос тане значення для Європейських громадян, на фоні посилюючої спеки та пожарів і зниження врожайності у Європейських фермерів.
Зараз в державі Україні здійснюється по малу моя велика надія, наша держава почала відроджувати не тільки авіацію і високоточні стратегічні ракети з знищенням цілей на відстані не менш 5-ти тисяч км. (по типу томагавків), але і малу безпілотну авіацію з можливістю здійснювати розвідку і авіаційні високоточні удати по наземним цілям, які є в Америці і Ізраїлю (Мотор Січ для них може для них робить двигуни – які давно покупає Ізраїль).
Вважаю що, можливо і потрібно провести референдум серед громадян України: про виготовлення і застосування брудних радіаційних снарядів та ракет проти не адекватних агресорів, це безсумніву стратегічно збільшить нашу ваги при переговорах!