Цей 1% громадяни України будуть перераховувати не з власної кишені, а з податків сплачених державі.
Маючи досвід роботи в Благодійному Фонді «Студія Свої» м. Кривий Ріг можемо констатувати, що наразі пересічні громадяни надають благодійність стихійно. Ми пропонуємо , щоб такі відрахування носили системний, щомісячний характер.
В Україні працюють десятки, або навіть сотні тисяч благодійних організацій та громадських об’єднань. Кожна з таких неприбуткових організацій шукає кошти на різні потреби:
- допомога хворим дітям,
- безпритульним тваринам,
- безхатченкам,
- соціально вразливим верствам населення,
- захист навколишнього середовища;
- збереження спадщини,
- культурні та освітні проекти та інше.
Більшість з благодійних фондів або громадських об'єднань шукає кошти на свою діяльність або у іноземних благодійних фондів, або у вітчизняних олігархів. В той же час благодійність від окремих громадян досить обмежена.
Просимо запровадити один з принципів фінансування благодійних організацій, який вже втілений і працює в країнах Європейського Союзу, та дозволити громадянам підтримувати благодійну організацію або громадське об’єднання на власний розсуд за рахунок перерахування 1% відсотку податку з доходів громадян на рахунки таких неприбуткових організацій.
Зверніть увагу:
• Невелика допомога, але яка буде поступати щомісяця, дозволить благодійним організаціям планувати свою діяльність.
• Громадяни, які стануть перед вибором для таких відрахувань, самі будуть приділяти увагу діяльності таких організацій. Наголошуємо, що громадяни не платять з власної кишені, а направляють використання податків. При цьому, якщо громадянин не визначиться з благодійним фондом, або громадським об'єднанням якому він хоче допомогти, то такі кошти будуть надходити до бюджету.
Ми просимо надати громадянам право, але не обов’язок!
Крім того, політичні партії, профспілки, благодійні фонди та громадські об'єднання - це все неприбуткові організації, але є різниця:
• В Україні вже є неприбуткові організації – політичні партії, які отримують фінансування з бюджету. Тоб-то, ми просимо запровадити бюджетне фінансування для неприбуткових організацій не тільки для політичних партій, а й для благодійних організацій та громадських об'єднань, але за іншим принципом.
• В Україні вже є неприбуткові організації – профспілки, механізм фінансування яких закріпленний на державному рівні ст.44 Закона України "Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності" і обов'язковий для виконання працедавцями незалежно від форми власності, в тому числі і тих які фінансуюються за рахунок бюджетних коштів. Тоб-то, ми просимо запровадити фінансування для неприбуткових організацій на рівні Закона України не тільки для профспілок, а й для благодійних організацій та громадських об'єднань, але за іншим принципом.
Ми просимо дати громадянам України можливість підтримати благодійну організацію або громадське об`єднання, перерахувавши їй 1 % своїх податків!