Пане президенте, хочу звернути вашу увагу на проблему житлових багатоквартирних будинків. Зараз ніхто не контролює як і де будуються такі вежі. Але проблема не тільки в цьому.
Наведу приклад. В Європі та Америці у минулому столітті почали масово будувати багатоповерхове житло. Це були житлові вежі які зараз почали будувати у нас. Але європейці і американці вчасно схаменулися і ввели закони які контролювали кількість поверхів, зовнішній вигляд та багато іншого. Але у американців з'явилася "американська мрія". Вони хотіли щоб кожен мав свій будинок та автомобіль. Зараз із-за цієї "мрії" у них з'явилася проблема в такій забудові. Бо дістатися інфраструктури без автомобіля важко і довго, тому американці массово почали покупати авто, а це призвело до пробок та аварій.
На даний момент в Українському законодавстві вказано, що можна будувати до 25 поверхів і все, більш ніяких обмежень (наприклад заборона розміщувати зовншні кондиціонери або розміщення реклами яка портить вигляд міста та багато іншого). А забудовнику потрібні тільки гроші, тому вони і будують максимально дешеві і некрасиві 25-ти поверхові вежі, які у майбутньому створять коллапс у наших містах
Моя пропозиція така, запозичити досвід європейців. Вони перетворюють свої міста на користь пішоходам, а не автомобілям. Для цьго розвивають громадський транспорт, будують велодоріжки, створюють пішоходні вулиці та роблять нові пішохідні переходи. Забороняють безкоштовні парковки біля своїх будинкі та в центрі міст, створили певні естетичні правила по яким усі підприємці повинні будувати свої громадські заклади. Забороняють розміщувати рекламу яка естетично псує вигляд міста, створили правила побудови багатоквартирних будинків. Вище 5-7 поверхі (рідше 9-11) будувати заборонено. Є звичайно і висотки але вони не жилі, там розміщують ресторани, офіси та торгові центри.
Жилі будинки створюють кварталами, де у кожного є подвір'я на якому не має парковки для автомобілів (проїзд аварійних служб створене за допомогою "твердого газону"), де діти можуть спокійно відпочивати, а батьки не хвилюються за своїх дітей, де у кожного в подвір'ї є своя міні інфраструктура. Також по місту розміщуються громадскі зони, де люди могли б зустрітися. Для побудови всього вище сказаного запрошують молодих і креативних архітекторів, а за будівництвом строго наглядає комісія і не дає створити неякісне житло.
Я описав малу частку цієї проблеми та сподіваюсь Ви мене зрозуміли.
Я розумію, що змінити все і відразу неможливо але почніть робити хоч щось у цьому напрямку.
З повагою до Вас і вашої справи, Святослав.