Понад сорок років заклад був місцем активного творчого життя талановитих дітей і молоді, а також мистецьких обʼєднань для людей старшого віку. Наразі тут займаються відомі в Україні та закордоном колективи художньої самодіяльності: зразковий ансамбль народного танцю «Щасливе дитинство», народний джаз-балет «Антарес», зразковий ансамбль сучасної хореграфії «Іскорка», зразковий вокально-хореографічний ансамбль «Жайвір», ансамбль бального танцю «Фаворит», народний хор ветеранів війни і праці «Подвиг».
Проте на сьогоднішній день із Палацом культури повʼязана наступна ситуація: підприємство ПАТ «Інтерпайп НТЗ», на балансі якого перебуває будівля, повертає її Фонду Держмайна України через неможливість утримування. Це може призвести до втрати єдиного Палацу Культури лівого берега Дніпра, а разом з цим й усієї накопиченої за ці роки творчої спадщини, високих досягнень та неймовірного потенціалу людей, що входять до складу творчих колективів. Досягнення та перемоги професійних керівників груп, завзяття й талант молоді підвищували не тільки авторитет Дніпра в Україні, а й цілої держави закордоном, протягом усієї історії існування Палацу.
Наведена ситуація становить загрозу культурному розвиткові міста і може призвести до зникнення величезного прошарку креативного майбутнього Дніпра. Ми втратимо високі досягнення творчих колективів, які мають міжнародне та всеукраїнське визнання, їх високі звання «зразковий» або «народний».
Громадськість Дніпра, в тому числі, діти й молодь, які займаються в Палаці, їх батьки та керівники бажають зберегти заклад культури «Металург» за своїм призначенням. Ми прохаємо владу звернутись до Фонду Державного майна України аби передати будівлю палацу у муніципальну (комунальну) власність громадської общини міста згідно з чинним законодавством (п. 5 ст. 116 Конституції України).
Щиро просимо українців підтримати та врятувати Палац культури «Металург».