№22/048055-еп

Про посилення контролю промислового лову водних біоресурсів та бракон’єрства у межах міста, району та області (Запоріжжя та область).

Автор (ініціатор): Трошин Евгений Егорович
Дата оприлюднення: 13 листопада 2018
Ні для кого не секрет, що друга назва промислового лову - узаконене браконьєрство. Яке росте з кожним роком у геометричній прогресії. Збільшуються квоти на вилов риби, нарощуються потужності рибартелямі, реєструється все більша кількість засобів лову, а розмір вічка стає все менше. Ці всі фактори говорять про те, що нашу річку «виціджують». Підійшовши до річки відразу можна побачити, як артілі ставлять або знімають кілометри мереж, а вночі і зовсім важко маневрувати по річці повз мереж, а якщо заглянути в їх бортові журнали, то можна переконатися наскільки вицежена наша річка, адже в них на кілька кілометрів мереж доводиться всього кілька кілограм риби.
Так само порушення промисловими рибалками не тільки обмежують права громадян, а й ставлять під загрозу їх життя та здоров'я. А саме, розміщують знаряддя лову в неприпустимій близькості до берега, що не дає можливості здійснювати спортивне і любительське рибальство, снасті постійно чіпляються і обриваються, але більш того це становить небезпеку для життя людини. Так само кількість промислових знарядь лову і їх допустимі характеристики не рідко за межами дозволених. А кількості інспекторів рибоохорони та їх повноважень недостатньо для контролю і усунення цих порушень. Найчастіше інспектора навіть не виїжджають на дзвінки / скарги на гарячу лінію рибоохорони про виявлені факти браконьєрства. А на спроби звичайних громадян зробити зауваження промисловим рибалкам або браконьєрам і змусити їх усунути порушення, останні часто реагують агресивно, часом погрожуючи нанесенням шкоди здоров'ю або фізичною розправою.
Керуючись ст.13 Конституції України - земельні, водні та інші природні ресурси є правом власності народу України, а також ст.41 Конституції України - використання права власності не може завдавати шкоди правам, свободам та честі громадян, інтересам суспільства, погіршувати екологічну ситуацію. Виходячи з цього виходить, що рибний промисел грабує народ України тому виловлює аборигенні види риб, які фактично в водоймище не вселяли, а також несе шкоду екології водойми вилучаючи з нього аборигенні види риб.
Згідно ст.47 Водного кодексу України - Загальне водокористування здійснюється громадянами для задоволення їх потреб (купання, плавання на човнах, любительське і спортивне рибальство, водопій тварин, забір води з водних об'єктів без застосування споруд або технічних пристроїв та з криниць) безкоштовно, без закріплення водних об'єктів за окремими особами та без надання відповідних дозволів. І ст. 16 Закону України про тваринний світ - Громадянам гарантується право без оплатного загального використання об'єктів тваринного світу для задоволення життєво необхідної потреби (естетичних, оздоровчих, рекреаційних тощо). Загальне використання об'єктів тваринного світу здійснюється без винятку об'єктів тваринного світу з природного середовища (за винятком любительського і спортивного рибальства у водних об'єктах загального користування в межах встановлених законодавством обсягів без оплатного вилову). Таким чином промислове рибальство ущемляє права громадян на право загального користування водними об'єктами та загального користування тваринним світом тому через кількість знарядь промислового лову та їх розміщення неможливо не тільки вільно здійснювати любительське і спортивне рибальство в рамках діючих правил, а й безпечно купатися, і плавати на човнах. Що суперечить ст.3 Конституції України - Людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. Права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Держава відповідає перед людиною за свою діяльність. Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов'язком держави.
Виходячи з усього вище перерахованого, вимагаємо Вас згідно ст. 16 Конституції України - Забезпечення екологічної безпеки і підтримання екологічної рівноваги на території України, подолання наслідків Чорнобильської катастрофи - катастрофи планетарного масштабу, збереження генофонду Українського народу є обов'язком держави, а також ст. 3 Конституції України - Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов'язком держави - ПІДСИЛИТИ КОНТРОЛЬ З МЕТОЮ ВИКЛЮЧЕННЯ фактів браконьєрства ВОДНИХ БІОРЕСУРСІВ в межах міста ЗАПОРІЖЖЯ І ЗАПОРІЗЬКОЇ РАЙОНУ А ТАКОЖ ПОСИЛЕННЯ КОНТРОЛЮ ЗА промисловий вилов ВОДНИХ БІОРЕСУРСІВ У ЗАПОРІЗЬКОМУ РАЙОНІ ТА ОБЛАСТІ.
Посилення контролю за браконьєрством в межах міста / району / області допоможе громадян повноцінно користуватися своїми правами, гарантованими Конституцією України та Державою. Наші діти і внуки будуть мати можливість відчути на іншому кінці вудки гідний екземпляр. Також дозволить відновити рибні запаси тому риба почне повертатися на ділянки річки зі зменшенням пресингу, відновиться баланс водних біоресурсів, що також позитивно позначиться на екології нашого міста. Так само допоможе більш якісно і швидко виявляти браконьєрів і порушення правил рибальства тому всі мережі в межах міста будуть вважатися «поза законом». А також не можна сказати, що від цієї заборони постраждає промисел, тому що квоти у них не відбираються і вони також будуть мати право здійснювати лов в місцях де ніхто не буде плавати поруч з їх мережами, їздити по ним човнами і т.д.
Пам'ятайте, Природа - це не те, що ми отримали в спадок від предків, а то, що ми взяли в борг у наших нащадків.
Перелік осіб які підписали електронну петицію*
* інформаційне повідомлення про додаткову перевірку голосів
1.
Спорник Олена Олексіївна
10 лютого 2019
2.
Сапожинська Карина Юріївна
07 лютого 2019
3.
Побер Андрій Мирославович
07 лютого 2019
4.
Коцюба Олексій Георгійович
03 лютого 2019
5.
Озерчук Ігор Миколайович
01 лютого 2019
6.
Ругаль Сергій Іванович
23 січня 2019
7.
Марченко Олександр Анатолійович
05 січня 2019
8.
Гладиш Андрій Михайлович
01 січня 2019
9.
Шевченко Віталій Миколайович
01 січня 2019
10.
Ганич Валерій Леонідович
31 грудня 2018
11.
Вороніна Анна Валеріївна
28 грудня 2018
12.
Сорочан Александр Александрович
23 грудня 2018
13.
Лянна-Стефанишина Ольга Андріївна
18 грудня 2018
14.
Мосєйко Святослав Олександрович
14 грудня 2018
15.
Войтович Назарій Іванович
06 грудня 2018
16.
Зарічний Ігор Михайлович
04 грудня 2018
17.
Зубченко Олександр Михайлович
01 грудня 2018
18.
Радионова Вікторія Петрівна
29 листопада 2018
19.
Рустамова Юлія Адальбертівна
28 листопада 2018
20.
Кишинський Михайло Олександрович
24 листопада 2018
21.
Шевель Юлія Владимирівна
23 листопада 2018
22.
Сало Юрій Олександрович
22 листопада 2018
23.
Джос Наталя Олександрівна
21 листопада 2018
24.
Мостовий Олександр Віталійович
21 листопада 2018
25.
Стрихалюк Юрій Миколайович
20 листопада 2018
26.
Соколенко Галина Сергіївна
20 листопада 2018
27.
Коваленко Татьяна Іллівна
20 листопада 2018
28.
Перепадя Андрій Андрійович
19 листопада 2018
29.
Полупан Юрій Дмитрович
19 листопада 2018
30.
Константінов Іван Константинович
19 листопада 2018
74
голосів з 25000
необхідних
Не підтримано
Збір підписів завершено