Традиція зрізання ялинок і хвойних дерев на святкування Нового Року тягнеться мабуть ще з первісних часів коли наші предки вірили в багатьох богів. Приносили їм в жертву: людей, тварин, дерева, рослини чи квіти. В наш час коли люди збираються летіти на Марс якось дико виглядають традиції нищення дерев. Логічніше висаджувати нові дерева. Людство розуміє що ялинки ні в чому не винні, але кожен Новий Рік зрізають, а признатись в цьому якось соромно, та і навіщо коли на такому вбиванні дерев можна заробити не погані гроші. Любителі зрізаних ялинок ще доводять, що ніби Новий Рік це свято, радість для дітей. Тоді виникає питання чи не повинні ми навчати дітей шанобливо ставитись до природи і всього живого? Та замість традиції зрізати дерева, придумати нову традицію - висаджувати нові деревця з допомогою дорослих і дітей ?
Враховуючи що ялинці потрібно 15 років, щоб вирости на 1 м, хвоя повільно відновлюються в природі. А для України де ліси становлять лише 14 % території, а Європа вимагає поставляти їм ліс-кругляк питання зрізу дерев стає дуже гостро. Наслідки зрізання дерев можуть бути катастрофічними: високі паводки, перегрівання грунту через відсутність тіні, погіршення якості повітря, зникнення лісової флори та фауни, опустелення даної території, збільшення вітрового навантаження, звукове забруднення.
Я вважаю слід заборонити зрізати хвойні дерева на Новий Рік. Якщо ялинка потрібна то вона має бути жива з коренем, наприклад в горщику, або використовуватись штучна. Всі міста, що святкують Новий Рік повинні в центрі своїх міст посадити свої ялинки, які ретельно оберігати їх можна прикрашати на зимові свята.