№22/049651-еп

Вдосконалення ЗУ «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» та пов'язаного з ним законодавства.

Автор (ініціатор): Курінний Богдан Миколайович
Дата оприлюднення: 09 січня 2019
Шановний Пане Президенте!

Звертаюся до Вас як до суб'єкта законодавчої ініціативи з метою усунення недоліків, які містить закон України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності».
Згідно статті 5 закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» суб'єкт господарювання має право відмовитися від проведення комплексного планового заходу державного нагляду (контролю) шляхом письмового звернення до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну регуляторну політику з питань нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, ліцензування та дозвільної системи у сфері господарської діяльності та дерегуляції господарської діяльності.
У такому разі перевірка такого суб'єкта господарювання проводиться згідно з річними планами органів державного нагляду (контролю).
Однак не встановлені строки такої відмови. Контролюючі органи, які планують перевіряти суб'єкта господарювання та подали відповідні заявки до ДРС, в реальності чекають на затвердження плану комплексних заходів державного нагляду (контролю) на відповідний рік, а потім ставлять дату комплексної перевірки, як встановлену ними, у свій річний план.
Відповідно, за умови прийнятої відмови від проведення комплексної перевірки, всі контролюючі органи мають з'явитися в ту саму дату, на яку була призначена комплексна перевірка.
Очевидно, що для того, щоб зробити вказану норму працюючою, пропоную доповнити статтю 5 Закону такими положеннями:
- Вказана мотивована відмова приймається в період з дня затвердження плану комплексних заходів та до затвердження дат перевірки у річному плані органу контролю того самого суб'єкта господарювання.
- У випадку прийняття відмови від проведення комплексної перевірки у складі якої було більше трьох контролюючих органів та сума днів перевірки кожного із органів контролю, що були включені до комплексної перевірки складають понад 30 днів, що є максимальним строком перевірок суб'єкта господарювання, орган контролю, з приводу участі якого у складі комплексної перевірки була надана мотивована вимога не має права перевіряти цього суб'єкта господарювання в році, на який була запланована комплексна перевірка.
- Суб'єкт господарювання у випадку прийняття відмови від проведення комплексної перевірки у складі якої було більше трьох контролюючих органів та сума днів перевірки кожного із органів контролю, що були включені до комплексної перевірки складають понад 30 днів, має надати згоду на проведення перевірок всіма іншими органами контролю, у терміни понад 30 днів.
-Привести у відповідність закони , які регулюють діяльність конкретного контролюючого органу, у відповідність із законом «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності».
Зокрема, положення статті 19 ЗУ «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг» де в ч. 1 сказано, що Регулятор здійснює контроль відповідно до затверджених ним порядків контролю. В «Порядку контроля...», затвердженому постановою НКРЕКП номер 428 у пункті 3.1 статті 3 встановлено, що планові перевірки ... проводяться не частіше одного разу на два роки...». В ч. 6 ст.19 цього ж закону сказано « планові перевірки ... проводяться не частіше одного разу на рік...».

Приватне підприємство Адвокатське бюро Курінного Б.М., висловлює Вам свою повагу та висловлює готовність бути залученим до експертизи законопроектів, що стосуються господарської діяльності.

Директор ПП Адвокатське бюро Курінного Б.М. - Курінний Б.М.

08.01.2019р.
Перелік осіб які підписали електронну петицію*
* інформаційне повідомлення про додаткову перевірку голосів
1.
Олійник Вячеслав Станіславович
17 лютого 2019
2.
Гладиш Андрій Михайлович
12 лютого 2019
3.
Навроцький Юрій Вікторович
07 лютого 2019
4.
Кудімова Олена Петрівна
29 січня 2019
5.
Панасенко Анатолій Іванович
19 січня 2019
6.
Ольховська Наталія Сергіївна
12 січня 2019
7.
Ковтун Ольга Віталіївна
12 січня 2019
8.
Вакарчук Анна Миколаiвна
11 січня 2019
9.
Чернова Євгенія Олександрівна
10 січня 2019
10.
Шевченко Віталій Миколайович
10 січня 2019
11.
Жигуренко Аліна Вікторівна
09 січня 2019
12.
Викторов Владислав Васильевич
09 січня 2019
13.
Токарєв Юрій Георгійович
09 січня 2019
14.
Чазов Дмитро Васильович
09 січня 2019
15.
Мельник Олександр Іванович
09 січня 2019
16.
Мелашкін Олександр Вадимович
09 січня 2019
17.
Курінний Богдан Миколайович
08 січня 2019
17
голосів з 25000
необхідних
Не підтримано
Збір підписів завершено