№22/049677-еп

Про практичну реалізацію законодавства щодо плати за користування мисливськими угіддями

Автор (ініціатор): Проців Олег Романович
Дата оприлюднення: 11 січня 2019
Хочу звернути увагу на той факт, що з 1 січня 2015 року відповідно до статті 24 ЗУ «Про мисливське господарство та полювання» власник або постійний користувач земельної ділянки, на яких знаходяться мисливські угіддя, повинен отримувати кошти. В Івано-Франківській області ця вимога закону не діє. На мою думку, органи місцевого самоврядування, державні лісогосподарські підприємства, власники земельних паїв не мають можливості їх отримувати через розбалансованість органів публічного управління. Аналогічну думку має також профільне відомство у галузі мисливського господарства: Івано-Франківське обласне управління лісового та мисливського господарства. У листі від 30.11.2018 року № 06-21/40-2220 аргументацією щодо відсутності оплати за користування мисливськими угіддями в області покладено на «неврегульованість на загальнодержавному рівні».
Ми хочемо, щоб в Україні суспільні відносини грунтувались на європейських принципах. У всіх Європейських країнах та й навіть у Білорусії та Росії користувачі мисливських угідь оплачують власникам земельних ділянок кошти. До речі, у Німеччині ця суму сягає 340 млн євро.
Якщо подивитися на цю проблему в історичному контексті, то польський Станиславівський воєвода видав розпорядження від 16 травня 1923 року, в якому зобов’язав старост через високу інфляцію прив’язати вартість оренди права полювання до вартості зайця, а саме: вартість оренди 40 га мисливських угідь повинна була становити не менше, як вартість однієї голови зайця. Слід сказати, що за Другої Речі Посполитої польська влада у питанні оплати за мисливські угіддя була більш приязно налаштована до селян, які в основному були української національності, ніж теперішня – у незалежній Україні. Хочу зазначити, що якщо навіть застосувати історичний досвід польської влади на наших землях у ХІХ ст., то власники земельних ділянок отримали б 5 млн. гривень.
Більше того, з часу незалежності України суспільство ставить перед собою питання доцільності введення вільного продажу земель сільськогосподарського призначенні. Цього року мораторій на продажу землі продовжено. Україна хоче жити по європейськи, але реалії життя показують, що навіть законодавчі вимоги не виконуються, коли йдеться про плату за користування мисливськими угіддями. Підстави цьому додають органи публічного управління, які на цей час обслуговують багатшу страту суспільства, ігноруючи вимоги чинного законодавства. Тому апологети мораторію мають всі підстави вказувати, що в Україні власники земельних ділянок навіть при найкращому правовому регулюванні питання обігу землі бояться її втратити за безцінь. Але це шлях до в нікуди. Пане Президенте, Ви стоїте на європейській позиції продажу землі сільськогосподарського призначення. Практична реалізація вимог чинного законодавства про плату за користування мисливськими угіддями відновить довіру до влади, законів та прискорить реалізацію державної політики щодо вільного обігу земель сільськогосподарського призначення.
Перелік осіб які підписали електронну петицію*
* інформаційне повідомлення про додаткову перевірку голосів
1.
Мелашкін Олександр Вадимович
21 січня 2019
2.
Гріневич Анастасія Валеріївна
18 січня 2019
3.
,мезенцев Микита Володимирович
18 січня 2019
4.
Комашко Тетяна Федорівна
14 січня 2019
5.
Шевченко Віталій Миколайович
14 січня 2019
6.
Ольховська Наталія Сергіївна
12 січня 2019
7.
Корець Іван Вікторович
12 січня 2019
8.
Вакарчук Анна Миколаiвна
11 січня 2019
9.
Григор'єв Сергій В'ячеславович
11 січня 2019
10.
Шевель Юлія Владимирівна
11 січня 2019
11.
Проців Олег Романович
09 січня 2019
11
голосів з 25000
необхідних
Статус: Триває збір підписів
Залишилося 78 днів
Для того, щоб підтримати петицію, необхідно авторизуватися.