Сучасний шкільний курс з зарубіжної літератури включає у себе багато творів класичної літератури. Багато з них є признаними у світі та відомі майже кожному дорослому.
Перед мною стало питання - а для чого ми вивчаємо літературу?
відповідь доволі проста - для того, щоб збагачуватися духовно і навчитися аналізувати, розуміти прекрасне і тд.
Але після цього стає ще одне питання: а чи зможе дитина у віці 11-17 років це зробити. Навіть з вчітилем, який зрозуміло викладе зміст, діти не зможуть зрозуміти усих тонкостей і посилів закладених автором. Навіть більше, сучасна молодь навіть і не збирається розбирати твори. Починаючи з 2010 року діти ще з дитячого садку починають сидіти в інтернеті і інтерес до книг в них відпадає ще тоді. Зараз найголовнішим завданням вчитилів є закласти інтерес до книг.
На мою думку, потрібно розбавити сучасну програму складену з класичних романів книжками з більш фантастичним сюжетом. На це є декілька причин: по-перше, зараз у 21 столітті людині буде цікаво взнати не історію чийогось життя чи кохання, а напевно пригоди відважних лицарів або історію, про космос та його таємниці.
Можливо сказати, що це діло смаку. Так це діло смаку, навіть більше з введенням цих книг нічого не зміниться,діти так і не почнуть чітати,їм потрібно дати мотивю. Повернуся до інтернета.
існує популярна комп'ютерна гра "Wicher" яка була створена по серіі однойменних романів Анджея Сапковского. Діти почувши знакому для них історію напевно зацікавляться.
Це тільки один з прикладів і я вважаю, якщо вчитель скаже, що це книга про середньовіччя у якому сили добра борються з силами зла у спробах заволодіти перснем всевладдя, де люди разом із чарівними ельфами, та мужніми гномами воюють проти страшних орків у битві за долю світу(Володар перстнів, Джон Р. Р. Толкин), можливо, діти захочуть прочитати цю книгу, бо зараз для усіх ельфи та гноми є знайомими чарівними істотами, яких часто зображуюють у комп'ютерних іграх та фільмах з серіалами.
На власному досвіді можу сказати, що після одной двух книг, навіть п'ятикласник зможе зрозуміти, що читати це цікаво. Головне, щоб йому не нав'язували дорослих книг з важким для сприймання й осмислення сюжета, бо він напевно буде думати, що усі книги нудні
Так само як класичні романи показують нам життя з точки зору реалізму, так і книги у жанрі фантастика та фентезі показують нам досі невідомий та далекий світ, наповнений неіснуючими сттворіннями. Також можна сказати, що школярі, прочитаючи ці твори зможуть розвинути свою фантазію.
На мою думку, це один з способів створити цікаву та збалансовану програму яка б дала дітям і цікаве, і корисне.