Крім Указу Президента від 12 червня 1996 р., вимоги до шкільної форми визначені у Постанові Кабінету Міністрів від 22 серпня 1996 р. “Про запровадження шкільної форми для учнів середніх закладів освіти”.
На наш погляд, зміст цих нормативних документів 1996 року є дискримінаційним, порушує права дітей та батьків.
Указ Президента Кучми ухвалено для забезпечення дітей недорогою шкільною формою, а соціально незахищені категорії населення мали отримувати її безкоштовно. Цього не відбувається. Нині шкільна форма є настільки дорогою, що суттєво позначається на бюджеті родин, які мають дітей шкільного віку. А існування цього Указу Президента дає право окремим авторитарним керівникам шкіл вимагати від батьків придбання форми певного зразка, нерідко, за завищеними цінами. П.1 Постанови Кабміну передбачено “Затвердити зразки шкільної форми для учнів середніх закладів освіти за моделями … згідно з додатком”. До сьогодні ці зразки не розроблені. У п.3 Постанови Кабміну зазначено: «…визначити підприємства, на яких буде виготовлятися шкільна форма і забезпечити пошиття із тканини вітчизняного виробництва».
16 травня 2008 року Україна офіційно стала повноправним членом СОТ. Статтею 7 “Угода про текстиль та одяг СОТ; Угода, Міжнародний документ від 15.04.1994” передбачено процес інтеграції, а саме: "для покращення доступу до ринків виробів та одягу - зменшення або скасування нетарифних бар'єрів; забезпечити застосування політики справедливих та рівних торговельних умов щодо текстильних виробів та одягу; запобігати дискримінації імпорту в секторі текстилю та одягу при вживанні заходів з міркувань загальної торгової політики".
У зв’язку з наведеним вище, просимо скасувати Указ Президента від 12 червня 1996 р. №417/96 та Постанову Кабінету Міністрів від 22 серпня 1996 р. №1004., оскільки вони є дискримінаційними, порушують права батьків та дітей, а також суперечать зобов’язанням України, взятими при вступі до СОТ.