Шановний пане Президенте!
Ми, пограбовані вкладники банків, значна частина активного населення України, Ваші виборці, звертаємось до Вас з вимогою прийняти невідкладні заходи по припиненню руйнування банківської системи, грабування вкладів та захисту прав вкладників банків.
Під час дії диктаторського режиму Януковича, 23 лютого 2012 року Верховна Рада України прийняла Закон України № 4452-VI «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб», який набрав чинності з 22 вересня 2012 року. Положеннями цього закону змінено підхід до системи гарантування вкладів фізичних осіб і закладені основи для неприкритого і безкарного грабування вкладів, руйнування банківської системи, грубого порушення конституційних прав фізичних та юридичних осіб. Ця система поклала основу для перерозподілу власності в Україні. Після здійснення Революції Гідності, ця система продовжує діяти.
Вражає те, що пограбування вкладників забезпечується комплексом неконституційних дій держави, які вважаються законними. Першим кроком, на підставі Постанов НБУ банку дається дозвіл на не повернення вкладнику його коштів. Другим кроком, дається можливість власникам банків безкарно вивести з банку кошти. Третім кроком, в банк вводиться тимчасова адміністрація з наступною ліквідацією пограбованого банку. В результаті цього вкладники, звичайно, отримують тільки частину своєї власності в розмірі 200 000 грн. Решта коштів переходить у власність інших осіб.
На цей час у стані тимчасової адміністрації та ліквідації перебувають 57 банків України. Це наносить значний удар по економіці України. Збитки держави становлять 117 мільярдів гривень (по даним видання НВ від 03.08.2015р). Окрім цього, це і нанесення втрат неконституційними діями для мільйонів вкладників та клієнтів банків у сумі, яка не менша, ніж втрати держави. Це збитки бюджету від розорення десятків тисяч юридичних осіб та підприємців, які втрачають свої оборотні кошти. Це нищівний удар по економіці країни!
Верховний Суд України в своєму конституційному поданні від 8 липня 2015 року № 201-2157/0/8-15 в Конституційний Суд України прийшов до висновку, що положення Закону України від 23 лютого 2012 року «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» не відповідають Конституції України.
Ні для кого не секрет, що завдяки цій системі, доведення до банкрутства стало вигідним для власників банків. У більшості проблемних банків, активи виводяться з банку на користь їх власників, а банки ліквідуються. Всі втрати від банкрутства покриваються за рахунок коштів їх клієнтів та з державного бюджету. Багатомільярдні збитки не розслідуються. Безкарність спонукає на зростання масштабів грабування банків. Це грабіж століття в Україні! Це великий злочин держави у відношенні до своїх громадян! Чому недоліки менеджменту банку та неприйняття Нацбанком своєчасних заходів для попередження руйнації банку треба покривати за рахунок громадян, які не мали змоги нічого зробити для недопущення краху! В цивілізованому світі прийнято покривати збитки за рахунок винуватої сторони. В нашій же країні все покладається на простих громадян та працюючий бізнес. Збільшуються податки, ростуть ціни на товари та послуги, ростуть комунальні тарифи, грабуються вклади в банках.
Це небачений акт насилля Держави над громадянами всупереч нормам Загальної декларації прав людини та Конституції України! Вкладники та клієнти банків – це, в першу чергу, найбільш активне частина суспільства – середній клас. Це внутрішні інвестори економіки країни. Це ті громадяни, які в значній мірі взяли на себе волонтерський рух. Це значна частина платників податків, наповнювачів бюджету. Це люди, які мають значний вплив на електорат країни. Грабування всіх коштів клієнтів банків в розмірі, що перевищує 200 000 гривень на одну особу є актом геноциду середнього класу.
Вклади громадян – це інвестиції в економіку. В Україну зменшився приток зарубіжних інвестицій. Найбільш актуальним стало питання залучення внутрішніх інвестицій. Уряд України