1. Отримання пенсії гарантовано Державою. Особа на протязі свого життя відкладає частку свого доходу до кішені Держави. Відповідно до висновків ЄСПЛ, пенсія це майно. Вважаю, що будь-яке припинення виплати пенсії з боку Держави, повинно бути розглянуто Судом без сплати судового збору. Алеж, тільки Суд може гарантувати справедливе відновлення порушених прав соціально незахіщених слоїв населення Держави. Крім того, повинно усвідомити, що вимагати сплату судового збору з особи, якій вже 70-80 або більше років, це є негуманним та неповажним до таких осіб. Які проживши велику частку часу, повинні сплачувати судовий збір за те, що належить їм по праву апріорі по Конституції України та гарантовано останьою Державою.
Тому, необхідно внести зміни до Закону України "Про судовий збір" та звільнити Позивачів, які подають позови відносно невиплати пенсії, від сплати судового збору.
2. Виконання судового рішення є завершальною стадією судового процесу. Відповідно до останьої редакції КАС України, в суд до державного виконавця вже не подаються скарги, а подаються позови. А відповідно до Закону України "Про судовий збір", за це повинно сплачувати судовий збір. Але це входить у протиріччя з тим, що це є єдиним процесом у розумінні ЄСПЛ. Невиконання судового рішення, не може бути оплатним, коли представник Держави у вигляді державного виконавця, порушує Закон та Конституцію України.
Тому, необхідно внести зміни до Закону України "Про судовий збір" та звільнити Стягувачів, які подають позови до державних виконавців, від сплати судового збору.