На даний час стаття 375 "Постановлення суддею (суддями) завідомо неправосудного вироку, рішення, ухвали або постанови" КК України має наступний зміст:
1. Постановлення суддею (суддями) завідомо неправосудного вироку, рішення, ухвали або постанови -
карається обмеженням волі на строк до п'яти років або позбавленням волі на строк від двох до п'яти років.
2. Ті самі дії, що спричинили тяжкі наслідки або вчинені з корисливих мотивів, в інших особистих інтересах чи з метою перешкоджання законній професійній діяльності журналіста, -
караються позбавленням волі на строк від п'яти до восьми років.
І. Однак жодний Закон України, чи кодекс, не містить визначення "завідомо неправосудне судове рішення", що дає змогу Державному бюро розслідувань абсолютно безпідставно відмовляти заявникам у внесенні до Єдиного реєстру досудових рішень відомості із їх заяв про вчинення суддею злочину за ст. 375 КК України. А тому в дану статтю 375 КК України необхідно ввести чітке визначення, що таке "неправосудне судове рішення", так за яких обставин воно є неправосудним "завідомо".
Отже, ч.1 ст. 375 КК України слід доповнити наступним визначенням, яке містить її науково-практичний коментар, який, однак, не є нормою Закону:
"Неправосудним є судове рішення, в якому завідомо неправильно застосовано норму матеріального права, яке постановлено з грубим порушенням норм процесуального права, або в якому завідомо є невідповідність висновків суду фактичним обставинам справи".
ІІ.Внести у статтю 375 КК України визначення, коли, для цілей даної статті, судове рішення вважається постановленим - з моменту складення суддею його повного тексту та надіслання чи вручення хоча б одному учаснику справи чи заявнику, за заявою якого було ухвалено відповідне судове рішення, його копії. А в разі ненадсилання судового рішення жодній особі - з моменту приєднання до матеріалів справи належним чином оформленого оригіналу судового рішення.
ІІІ.Внести в ч.1 ст.375 КК України доповнення, після слів "суддею (суддями)" доповнити словосполученням "слідчим суддею".
ІV.Внести в ч.2 ст.375 КК України визначення, які саме наслідки ухвалення завідомо неправосудного рішення вважаються "тяжкими наслідками".
V.Також статтю 375 КК України варто доповнити частиною 3 наступного змісту:
"Відповідальність за ухвалення завідомо неправосудного рішення
Також на даний час стаття 214 "Початок досудового розслідування" Кримінального процесуального кодексу України має наступний зміст:
1. Слідчий, прокурор невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення або після самостійного виявлення ним з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, зобов’язаний внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань, розпочати розслідування та через 24 години з моменту внесення таких відомостей надати заявнику витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань. Слідчий, який здійснюватиме досудове розслідування, визначається керівником органу досудового розслідування.
Відсутність у тексті ч.1 ст.214 КПК України чіткої вказівки на те, що до Єдиного реєстру досудових розслідувань безумовно вносяться в тому числі і відомості про кримінальні правопорушення, які містяться в заявах про вчинення кримінальних правопорушень суддями (слідчими суддями), знову ж таки дає можливість працівникам Державного бюро розслідувань, маніпулюючи поняттям "недопустимості втручання в діяльність суддів", відмовляти заявникам у внесенні до ЄРДР відомостей із поданих ними заяв про вчинення суддями кримінального правопорушення.
Тому, ч.1 ст.214 КПК України слід викласти в наступній редакції:
"Слідчий, прокурор невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення (в тому числі вчинене суддею, суддями чи слідчим суддею) або після самостійного виявлення ним з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, зобов’язаний внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань, розпочати розслідування та через 24 години з моменту внесення таких відомостей надати заявнику витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань".