Шановний Петре Олексійовичу!
Старовинний Бучач, що на Тернопільщині, славиться своїми історичними, культурними та архітектурними пам’ятками. Кажуть, лише для того, аби побачити Бучацьку Ратушу, варто поїхати в це місто. ЇЇ називають шедевром доби Барокко. За скульптурним оздобленням та органічним синтезом мистецтв Бучацька ратуша не має аналогів в архітектурі України XVIII століття. Багато хто вважає Бучацьку ратушу найкрасивішою в Україні.
Ратуша споруджена у 1750-1751 роках і являється пам’яткою архітектури національного значення, шедевром будівничого мистецтва Бернарда Меретина і скульптора Йогана Георга Пінзеля (шедеври всесвітньо відомого майстра з 21 листопада 2012 року по лютий 2013 року експонувалися у Луврі). Унікальна, розкішна 35- ти метрова споруда у стилі декоративного барокко. Її фасади оформлені великою кількістю скульптур. Колись скульптур всіх разом було 30, до наших днів їх залишилося тільки 9, всі їхні образи були взяті з античної міфології і з Біблії.
Споруда міської Ратуші перебуває на державному обліку, як пам’ятка архітектури національного значення, проте стан її незадовільний і вона терміново потребує ремонтно – відновлювальних, реставраційних робіт.
У 2006 році львівські реставратори розпочали ремонтні роботи, які планувалось завершити за 4 роки до святкування 750-річчя м.Бучач. Впродовж 2006-2008 років за рахунок субвенції з державного бюджету проведено ряд ремонтно – реставраційних робіт двох верхніх ярусів даної будівлі на суму 4 млн. 331 тис. гривень. За кошти Бучацької міської ради у серпні – вересні 2013 року проведено перерахунок залишкової кошторисної вартості ремонтно – реставраційних робіт даної споруди, проведено його експертизу, а також було подано пакет документів для оформлення кредиту на 10 років під державні гарантії уряду для завершення усіх необхідних робіт, при цьому міською радою пропонувалося проведення 20 відсоткового фінансування кредиту та відсотків за ним, але питання надання кредиту не вирішилось.
На даний час, у зв’язку з відсутністю фінансування, ремонтні роботи не проводяться. Залишкова кошторисна вартість ремонтно – реставраційних робіт становить 10 млн. 053 тис. гривень. Нижній ярус споруди перебуває у вкрай непривабливому вигляді (великі плями на стінах, в окремих місцях відсутня штукатурка, а підвал періодично наповнюється водою). Такий стан нашої історичної пам’ятки неодноразово висвітлювався загальноукраїнськими каналами телебачення – Інтер та 1+1.
Враховуючи вищенаведене, просимо Вашого сприяння у виділенні коштів з Державного бюджету України для подальшого проведення ремонтно – реставраційних робіт Бучацької Ратуші у 2015 році.