№22/061464-еп

Надати Енергодару та іншим атомним містам спеціальний статус

Автор (ініціатор): Бандуров Володимир Володимирович
Дата оприлюднення: 13 червня 2019
Пане Президент, у зв’язку з тим, що українська атомна енергетика генерує більше половини всієї електроенергії в Україні, пропоную до розгляду надання місту Енергодар статусу міста зі спеціальним статусом.

Енергодар — місто атомщиків, в якому знаходиться найбільша атомна електростанція Європи. Атомні електростанції виробляють 55% електроенергії в Україні та є запорукою нашої енергетичної незалежності.

Громада Енергодару звертається до Вас, пане Президент, з проханням зробити Енергодар та інші міста, населення яких забезпечує діяльність атомних електростанцій, містами зі спеціальним статусом.

Крім Енергодару це такі міста: Южноукраїнськ (Південно-українська атомна електростанція), Нетішин (Хмельницька атомна електростанція), Вараш (Рівненська атомна електростанція).

Необхідно внести зміни до частини 2 статті 133 Конституції України про міста зі спеціальним статусом, додавши туди Енергодар та інші атомні міста. Для цього потрібна Ваша політична воля, пане Президент.

Зокрема Енергодар є основою забезпечення ефективної та безперебійної роботи Запорізької АЕС. Спеціальний статус міста дозволить йому пришвидшити свій економічний та соціальний розвиток в державі Україна.

Спеціальний статус для кожного атомного міста — це створення позитивного психологічного та соціального стану жителів, що зайняті у важливій галузі. Від їх стану залежить безпеку АЕС.

Важливо правильно спрямовувати кошти в бюджеті міста та вийти з підпорядкування обласної адміністрації.

Пропонується такий варіант доходів та витрат для Енергодару та інших атомних міст.

Доходи. Бюджет — це своєрідний гаманець, який наповнюється грошима з декількох джерел. По-перше, це податки, які платять місту підприємства і його мешканці: ПДФО, податок на прибуток підприємств, акцизи, плата за землю, єдиний податок та інші.

По-друге, це неподаткові надходження: доходи від власності та підприємницької діяльності, штрафи, плата за надання адмінпослуг, держмита і т.д.

По-третє, доходи від операцій з капіталом, наприклад, гроші від продажу землі або безхазяйного майна. По-четверте, це міжбюджетні трансферти, наприклад, дотації і субвенції з державного бюджету.

Витрати. Доходи ділиться на два фонди: загальний і спеціальний. Розмір першого - завжди більше. Гроші з нього йдуть на зарплати, соцзабезпечення (допомога малозабезпеченим сім'ям, дітям під опікою, матерям-одиначкам, пільги ветеранам війни, субсидії і т.д.), використання товарів і послуг (оплата «комуналки» держустанов і т.д.), поточні трансферти (дотації юрособам або іншим бюджетам і т.д.) та інші витрати.

Доходи спеціального фонду — це цільові кошти. Наприклад, гроші, які стягнули з підприємств за заподіяну шкоду навколишньому середовищу. Їх спрямують на її ж охорону. Сюди ж зараховуються «заробітки» бюджетних установ, які потім витрачаються на їх же потреби.

Розраховуємо на вашу допомогу у вирішенні цього питання.

З повагою, громада міста Енергодар та народний депутат України Володимир Бандуров.
Перелік осіб які підписали електронну петицію*
* інформаційне повідомлення про додаткову перевірку голосів
1.
Зубченко Олександр Михайлович
15 червня 2019
2.
Мартьянова Алла Євгенівна
14 червня 2019
3.
Мелашкін Олександр Вадимович
14 червня 2019
4.
Падалиця Сергій Миколайович
13 червня 2019
5.
Бандуров Володимир Володимирович
11 червня 2019
5
голосів з 25000
необхідних
Статус: Триває збір підписів
Залишилося 86 днів
Для того, щоб підтримати петицію, необхідно авторизуватися.