№22/061566-еп

Запобігання корупції!

Автор (ініціатор): Яцук Дмитро Володимирович
Дата оприлюднення: 13 червня 2019
Шановний Володимире Олександровичу!

Відповідно до статей 5, 23-1 Закону України «Про звернення громадян», звертаюся до Вас з приводу наступного.
Україна – Європейська держава, в якій боротьба з корупцією є одним з найпріоритетніших напрямів внутрішньої політики. Задля вступу до Європейського Союзу та знищення корупційно-олігархічного режиму Януковича стояв Майдан та гинули Герої Небесної Сотні.
Корупція знищує все, руйнує життя громадян будь-якої держави. Щоб запобігти їй в Україні діє Національне агентство з питань запобігання корупції, на утримання якого держава щорічно витрачає майже мільярд гривень. Саме воно відповідно до частини третьої статті 59 Закону України «Про запобігання корупції» забезпечує оприлюднення на своєму офіційному веб-сайті відомостей з Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення, завдяки якому кожний громадянин має змогу знати в обличчя чиновників-корупціонерів.
Відповідно до пункту 5 частини другої статті 19 Закону України «Про державну службу» на державну службу не може вступити особа, яка піддавалася адміністративному стягненню за корупційне або пов’язане з корупцією правопорушення - протягом трьох років з дня набрання відповідним рішенням суду законної сили.
Відповідно до пункту 1 частини першої статті 83 Закону України «Про державну службу» державна служба припиняється у разі втрати права на державну службу або його обмеження (стаття 84 цього Закону). Відповідно до пункту 3 частини першої статті 84 Закону України «Про державну службу» підставою для припинення державної служби у зв’язку із втратою права на державну службу або його обмеженням є набрання законної сили рішенням суду щодо притягнення державного службовця до адміністративної відповідальності за корупційне або пов’язане з корупцією правопорушення.
У випадках, зазначених у пунктах 1-4, 6 частини першої цієї статті, суб’єкт призначення зобов’язаний звільнити державного службовця у триденний строк з дня настання або встановлення факту, передбаченого цією статтею, якщо інше не встановлено законом, а у випадку, зазначеному у пункті 5 частини першої цієї статті, - у порядку, визначеному статтею 32цього Закону (частина друга статті 84 Закону України «Про державну службу»).
Враховуючи наведене, на державній службі не мають права перебувати чиновники-корупціонери. У разі притягнення особи до адміністративної відповідальності за вчинення корупційного або пов’язаного з корупцією правопорушення, така особа втрачає право на державну службу на підставі статей 19, 83, 84 Закону України «Про державну службу» та підлягає звільненню.
Відповідно до частини першої статті 59 Закону України «Про запобігання корупції» відомості про осіб, яких притягнуто до кримінальної, адміністративної, дисциплінарної або цивільно-правової відповідальності за вчинення корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, а також про юридичних осіб, до яких застосовано заходи кримінально-правового характеру у зв’язку з вчиненням корупційного правопорушення, вносяться до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення, що формується та ведеться Національним агентством з питань запобігання корупції.
На сьогоднішній день в Єдиному державному реєстрі осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення, багато чиновників-корупціонерів, яких не звільнено, починаючи з пересічних державних службовців та закінчуючи одіозними посадовцями, які є ставлениками корумпованих кланів попереднього режиму. Деякі з них були призначені Президентом України, деякі – іншими суб’єктами призначення. Незважаючи на встановлену Законом України «Про державну службу» заборону перебувати чиновникам-корупціонерам на державній службі та їх занесення до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення, вони почувають себе привільно та продовжують перебувати на державній службі, виконувати свої обов’язки.
На жаль, попередній Президент України Порошенко Петро Олексійович, залишаючи свою посаду, встиг роздати нагороди та відзнаки своєму оточенню, але порушив Закон України «Про державну службу», оскільки був зобов’язаний відповідно до статті 84 Закону України «Про державну службу» звільнити чиновників-корупціонерів, яких він призначав та які внесені до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення. Деяких з них свідомо не звільняють, оскільки вони ставленики олігархату, але вже бачать себе в команді «ЗЕ» та активно до неї прилаштовуються.
В нашій країні, яка перебуває в стані війни та на грані дефолту, будинки та коштовності на мільйони гривень у державних службовців є показником зростання корупції і зухвалістю вищого ступеню. Таким людям не місце у новій владі! Не виконуючи вимоги закону та не звільняючи чиновників-корупціонерів, нова влада продовжує покривати корупцію. Незвільнення чиновників-корупціонерів підриває довіру до Вас як до Президента України – гаранта Конституції України та верховенства права.
А тому, враховуючи високий рівень довіри, який Ви отримали з обранням на пост Президента України, просимо Вас дати рішучу відсіч чиновникам-корупціонерам, які внесені до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення, та які негайно повинні бути звільнені із займаних посад на підставі статті 84 Закону України «Про державну службу», насамперед тих, які займають високі посади та повинні бути звільнені Президентом України.
Відповідно до статей 6, 8, 19 Конституції України в Україні визнається і діє принцип верховенства права, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Відповідно до статті 102 Конституції України Президент України є гарантом державного суверенітету, територіальної цілісності України, додержання Конституції України, прав і свобод людини і громадянина.
В зв’язку з цим, відповідно до статей 6, 8, 19, 102 Конституції України, статей 19, 83, 84 Закону України «Про державну службу», ПРОШУ:
1) негайно звільнити всіх чиновників, які продовжують перебувати на державній службі та знаходяться в Єдиному державному реєстрі осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення, насамперед тих, хто займає високі посади (займають відповідальне або особливо відповідальне становище), та яких на підставі статті 84 Закону України «Про державну службу» зобов’язаний звільнити саме Президент України як суб’єкт призначення;
2) забезпечити звільнення органами державної влади всіх чиновників, які продовжують перебувати на державній службі та знаходяться в Єдиному державному реєстрі осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення, та яких на підставі статті 84 Закону України «Про державну службу» зобов’язані звільнити керівники (уповноважені особи) органів державної влади як суб’єкти призначення.

Народ чекає від Вас рішучих дій та безкомпромісної боротьби з чиновниками-корупціонерами!
Перелік осіб які підписали електронну петицію*
* інформаційне повідомлення про додаткову перевірку голосів
1.
Капуста Віктор Іванович
13 вересня 2019
2.
Ан Микола Ілліч
13 вересня 2019
3.
Непобєдний Віктор Володимирович
12 вересня 2019
4.
Коваленко Игорь Васильевич
11 вересня 2019
5.
Карпенко-Соковая Жанна Василівна
10 вересня 2019
6.
Ярмак Євген Васильович
10 вересня 2019
7.
Бабій Ольга Михайлівна
09 вересня 2019
8.
Прокопчук Дмитро Анатолійович
08 вересня 2019
9.
Грінченко Олександр Олександрович
08 вересня 2019
10.
Писаренок Іван Олександрович
07 вересня 2019
11.
Пишньова Вікторія Володимирівна
07 вересня 2019
12.
Безручка Олег Іванович
04 вересня 2019
13.
Петрова Тетяна Віталіївна
03 вересня 2019
14.
Книш Ірина Вадимівна
03 вересня 2019
15.
Бандура Олексій Олегович
02 вересня 2019
16.
Єфімов Андрій Вікторович
02 вересня 2019
17.
Буренок Олександр Вікторович
02 вересня 2019
18.
Макаров Олександр Павлович
31 серпня 2019
19.
Мудрик Анжеліка Сергіївна
30 серпня 2019
20.
Довгий Віктор Петрович
30 серпня 2019
21.
Шевела Вікторія Вікторівна
29 серпня 2019
22.
Горбан Іван Федорович
28 серпня 2019
23.
Босий Артем Юрійович
28 серпня 2019
24.
Ищенко Валерий Васильевич
28 серпня 2019
25.
Волков Олександр Сергійович
27 серпня 2019
26.
Золотарьова Євгенія Ігорівна
27 серпня 2019
27.
Ломова Наталя Євгенівна
26 серпня 2019
28.
Лендєл Маряна Тіберівна
25 серпня 2019
29.
Капралова Діана Станіславівна
25 серпня 2019
30.
Петренко Станіслав Едуардович
24 серпня 2019
895
голосів з 25000
необхідних
Не підтримано
Збір підписів завершено