№22/061566-еп

Запобігання корупції!

Автор (ініціатор): Яцук Дмитро Володимирович
Дата оприлюднення: 13 червня 2019
Шановний Володимире Олександровичу!

Відповідно до статей 5, 23-1 Закону України «Про звернення громадян», звертаюся до Вас з приводу наступного.
Україна – Європейська держава, в якій боротьба з корупцією є одним з найпріоритетніших напрямів внутрішньої політики. Задля вступу до Європейського Союзу та знищення корупційно-олігархічного режиму Януковича стояв Майдан та гинули Герої Небесної Сотні.
Корупція знищує все, руйнує життя громадян будь-якої держави. Щоб запобігти їй в Україні діє Національне агентство з питань запобігання корупції, на утримання якого держава щорічно витрачає майже мільярд гривень. Саме воно відповідно до частини третьої статті 59 Закону України «Про запобігання корупції» забезпечує оприлюднення на своєму офіційному веб-сайті відомостей з Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення, завдяки якому кожний громадянин має змогу знати в обличчя чиновників-корупціонерів.
Відповідно до пункту 5 частини другої статті 19 Закону України «Про державну службу» на державну службу не може вступити особа, яка піддавалася адміністративному стягненню за корупційне або пов’язане з корупцією правопорушення - протягом трьох років з дня набрання відповідним рішенням суду законної сили.
Відповідно до пункту 1 частини першої статті 83 Закону України «Про державну службу» державна служба припиняється у разі втрати права на державну службу або його обмеження (стаття 84 цього Закону). Відповідно до пункту 3 частини першої статті 84 Закону України «Про державну службу» підставою для припинення державної служби у зв’язку із втратою права на державну службу або його обмеженням є набрання законної сили рішенням суду щодо притягнення державного службовця до адміністративної відповідальності за корупційне або пов’язане з корупцією правопорушення.
У випадках, зазначених у пунктах 1-4, 6 частини першої цієї статті, суб’єкт призначення зобов’язаний звільнити державного службовця у триденний строк з дня настання або встановлення факту, передбаченого цією статтею, якщо інше не встановлено законом, а у випадку, зазначеному у пункті 5 частини першої цієї статті, - у порядку, визначеному статтею 32цього Закону (частина друга статті 84 Закону України «Про державну службу»).
Враховуючи наведене, на державній службі не мають права перебувати чиновники-корупціонери. У разі притягнення особи до адміністративної відповідальності за вчинення корупційного або пов’язаного з корупцією правопорушення, така особа втрачає право на державну службу на підставі статей 19, 83, 84 Закону України «Про державну службу» та підлягає звільненню.
Відповідно до частини першої статті 59 Закону України «Про запобігання корупції» відомості про осіб, яких притягнуто до кримінальної, адміністративної, дисциплінарної або цивільно-правової відповідальності за вчинення корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, а також про юридичних осіб, до яких застосовано заходи кримінально-правового характеру у зв’язку з вчиненням корупційного правопорушення, вносяться до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення, що формується та ведеться Національним агентством з питань запобігання корупції.
На сьогоднішній день в Єдиному державному реєстрі осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення, багато чиновників-корупціонерів, яких не звільнено, починаючи з пересічних державних службовців та закінчуючи одіозними посадовцями, які є ставлениками корумпованих кланів попереднього режиму. Деякі з них були призначені Президентом України, деякі – іншими суб’єктами призначення. Незважаючи на встановлену Законом України «Про державну службу» заборону перебувати чиновникам-корупціонерам на державній службі та їх занесення до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення, вони почувають себе привільно та продовжують перебувати на державній службі, виконувати свої обов’язки.
На жаль, попередній Президент України Порошенко Петро Олексійович, залишаючи свою посаду, встиг роздати нагороди та відзнаки своєму оточенню, але порушив Закон України «Про державну службу», оскільки був зобов’язаний відповідно до статті 84 Закону України «Про державну службу» звільнити чиновників-корупціонерів, яких він призначав та які внесені до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення. Деяких з них свідомо не звільняють, оскільки вони ставленики олігархату, але вже бачать себе в команді «ЗЕ» та активно до неї прилаштовуються.
В нашій країні, яка перебуває в стані війни та на грані дефолту, будинки та коштовності на мільйони гривень у державних службовців є показником зростання корупції і зухвалістю вищого ступеню. Таким людям не місце у новій владі! Не виконуючи вимоги закону та не звільняючи чиновників-корупціонерів, нова влада продовжує покривати корупцію. Незвільнення чиновників-корупціонерів підриває довіру до Вас як до Президента України – гаранта Конституції України та верховенства права.
А тому, враховуючи високий рівень довіри, який Ви отримали з обранням на пост Президента України, просимо Вас дати рішучу відсіч чиновникам-корупціонерам, які внесені до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення, та які негайно повинні бути звільнені із займаних посад на підставі статті 84 Закону України «Про державну службу», насамперед тих, які займають високі посади та повинні бути звільнені Президентом України.
Відповідно до статей 6, 8, 19 Конституції України в Україні визнається і діє принцип верховенства права, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Відповідно до статті 102 Конституції України Президент України є гарантом державного суверенітету, територіальної цілісності України, додержання Конституції України, прав і свобод людини і громадянина.
В зв’язку з цим, відповідно до статей 6, 8, 19, 102 Конституції України, статей 19, 83, 84 Закону України «Про державну службу», ПРОШУ:
1) негайно звільнити всіх чиновників, які продовжують перебувати на державній службі та знаходяться в Єдиному державному реєстрі осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення, насамперед тих, хто займає високі посади (займають відповідальне або особливо відповідальне становище), та яких на підставі статті 84 Закону України «Про державну службу» зобов’язаний звільнити саме Президент України як суб’єкт призначення;
2) забезпечити звільнення органами державної влади всіх чиновників, які продовжують перебувати на державній службі та знаходяться в Єдиному державному реєстрі осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення, та яких на підставі статті 84 Закону України «Про державну службу» зобов’язані звільнити керівники (уповноважені особи) органів державної влади як суб’єкти призначення.

Народ чекає від Вас рішучих дій та безкомпромісної боротьби з чиновниками-корупціонерами!
Перелік осіб які підписали електронну петицію*
* інформаційне повідомлення про додаткову перевірку голосів
1.
Дмитренко Юрій Олександрович
24 червня 2019
2.
Мичко Наталія Петровна
24 червня 2019
3.
Недоснованний Сергій Олександрович
24 червня 2019
4.
Голощапов Віктор Федорович
24 червня 2019
5.
Кладинога Руслан Олександрович
23 червня 2019
6.
Нестерова Наталія Вікторівна
23 червня 2019
7.
Чермяніна Вікторія Альбертівна
23 червня 2019
8.
Попудря Костянтин Вадимович
23 червня 2019
9.
Саленко Анатолій Миколайович
23 червня 2019
10.
Чумак Вікторія Олексіївна
23 червня 2019
11.
Кравченко Сергій Володимирович
23 червня 2019
12.
Самойлович Володимир Олександрович
23 червня 2019
13.
Черепков Олександр Миколайович
23 червня 2019
14.
Валівоць-Кременецька Людмила Федорівна
23 червня 2019
15.
Бобренок Олександр Федорович
23 червня 2019
16.
Балакіна Олена Михайлівна
23 червня 2019
17.
Ярмак Ніна Романівна
23 червня 2019
18.
Тидень Роман Володимирович
23 червня 2019
19.
Кравчук Валерій Олександрович
23 червня 2019
20.
Кошова Тетяна Вікторівна
23 червня 2019
21.
Деревянко Олексій Володимирович
23 червня 2019
22.
Бодяшко Володимир Андрійович
22 червня 2019
23.
Москаленко Андрій Павлович
22 червня 2019
24.
Ольховик Федір Миколайович
22 червня 2019
25.
Касьянов Валерій Віталійович
22 червня 2019
26.
Мішина Ірина Геннадієвна
22 червня 2019
27.
Кіт Наталія Василівна
22 червня 2019
28.
Нікітенко Артем Юрійович
22 червня 2019
29.
Коваль Наталія Сергіївна
22 червня 2019
30.
Кірічук Тетяна Іванівна
22 червня 2019
609
голосів з 25000
необхідних
Статус: Триває збір підписів
Залишилося 82 дні
Для того, щоб підтримати петицію, необхідно авторизуватися.