Пане Президенте!
У зв’язку з тим, що українська атомна енергетика генерує більше половини всієї електроенергії в Україні, пропонуємо до розгляду питання про надання місту Енергодару спеціального статусу.
Енергодар — місто атомників, у якому знаходиться найбільша атомна електростанція Європи. Атомні електростанції виробляють 55% електроенергії в Україні та є запорукою нашої енергетичної незалежності.
Громада Енергодара звертається до Вас, пане Президенте, з проханням зробити Енергодар та інші міста, населення яких забезпечує діяльність атомних електростанцій, містами зі спеціальним статусом.
Окрім Енергодару, це такі міста: Южноукраїнськ (Южно-Українська атомна електростанція), Нетішин (Хмельницька атомна електростанція), Вараш (Рівненська атомна електростанція).
Необхідно внести зміни до частини 2 статті 133 Конституції України про міста зі спеціальним статусом, додавши туди Енергодар та інші міста-супутники атомних станцій. Для цього потрібна Ваша політична воля, пане Президенте.
На ЗАЕС працює 11,5 тисяч чоловік, більшість з них проживає у Енергодарі і є основою забезпечення ефективної та безперебійної роботи атомної станції.
Спеціальний статус для кожного міста-супутника атомної станції — це, у тому числі, забезпечення комфортних умов проживання для його мешканців. Соціальна стабільність, безпечна робота комунальних підприємств, шкіл, лікарень та інших соціальних закладів міста гарантують стійкий психологічний стан співробітників АЕС, що напряму пов’язано з безпечною роботою атомних станцій. Тому надзвичайно важливо буде ефективно розпоряджатися коштами міського бюджету та вийти з підпорядкування обласної адміністрації.
Надавши спеціальний статус містам-супутникам АЕС, ми надамо новий імпульс для їхнього розвитку, збільшимо розміри міських бюджетів та зробимо ці міста більш економічно незалежними та фінансово спроможними для вирішення проблем наших жителів.
Розраховуємо на Вашу допомогу у вирішенні цього питання.
З повагою, громада міста Енергодара
та народний депутат України Володимир Бандуров