Пане Президенте, пропоную Вам в короткі терміни перевести Збройні Сили України на професійну основу, та створення армії резервістів.
Це вигідно для:
- держави;
- батьків (призовників);
- військовослужбовців.
Держава – отримає професійну армію, на яку буде менше витрачати кошти для її отримання. При правильній організації логістики та менеджменту ЗСУ в деякій мірі зможуть себе отримувати.
Батьки (призовники) – завжди хотіли бачити професійну армію та готові для цього в нести в казну держави кошти, відповідно до законодавства, щоб їхні діти не проходили військової служби.
Військовослужбовці – отримують високе грошове забезпечення та високий соціальний пакет.
Для переходу на професійну армію потрібно:
1. В нести зміни до Закону України «Про військовий обов'язок та військову службу», а саме доповнити другим абзацом ч. 4 ст.1 та викласти у такій редакції «Громадяни України мають право компенсувати проходження строкової військової служби. Після приписки до призовних дільниць, оплатити на рахунок РНБО грошову компенсацію в сумі десяти прожиткових мінімум станом на день оплати. Квитанція про оплату буде підставою звільнення призовника від проходження строкової військової служби. Кошти які надійдуть за компенсацію строкової військової служби РНБО направить на грошове забезпечення військовослужбовців».
(Дане рішення буде офіційним рішенням, не проходити строкової військової служби, де батьки не будуть провокувати працівників військкоматів, медичних працівників для визнання їхніх дітей непридатними до військової служби. Менше ганебних матеріалів буде висвітлюватися в ЗМІ. Також призовники які виїхали за кордон, що не бажали проходити військову службу, повернуться в Україну. Фактично більшість хворих призовників стануть здоровими, що дасть змогу в перспективі їх використати у військовому резерві або проходження військової служби за контрактом у більш зрілому віці….).
2. В нести зміни до Закону України «Про військовий обов'язок та військову службу», а саме доповнити другим абзацом ч. 1 ст.1 та викласти у такій редакції «Встановити мінімальний посадовий оклад для солдата п'ять прожиткових мінімум, мінімальний посадовий оклад для офіцерського складу сім прожиткових мінімум, для всіх військовослужбовців ЗСУ та інших військових формувань відповідно до законодавства України. Посадові оклади міняти відповідно до прожиткового мінімуму в більшу сторону. Грошове забезпечення нараховувати разом з іншими надбавками».
(Дане рішення дасть змогу вирівнювання та утримування стабілізації у майбутньому серед військовослужбовців різних міністерств. Як заохочення будуть використовуватися премії. Грошове забезпечення дальше буде складатися з посадового окладу, вислуги років, військового звання, класності, таємності, наукових досягнень, знання мов, виконання завдань та інше.)
В нести зміни до Закону України «Про військовий обов'язок та військову службу», а саме ч.5 ст.261 викласти у наступній редакції: «5. Резервісти які працюють на підприємствах чи в органах державної влади під час зборів, отримують середньомісячну заробітну плату із попереднього отриманого місяця праці, на підприємстві чи в органах державної влади. Особи які призванні на збори як такі що не працюючі, отримують один прожитковий мінімум за повний курс зборів з фонду Міністерства оборони або іншого військового формування яке їх призвало на збори».
В нести зміни до Закону України «Про військовий обов'язок та військову службу», а саме ч.7 ст.261 викласти у наступній редакції: «7. Програми підготовки резервістів Збройних Сил України, порядок та обсяги підготовки за військово-обліковими спеціальностями, планувати термін проведення зборів 2 рази (два курси) на рік по 14 днів на одного резервіста, за погодженням з Генеральним штабом Збройних Сил України.
Дозволити громадянам України які не проходили військової служби але придатні за станом здоров'я, проходити програму підготовки резервістів за їх бажанням.
Підрозділам територіальної оборони вести облік резервістів які проходили навчання.
Після проведення зборів, керівництвом ЗСУ спільно з УМВСУ, резервістам видавати посвідчення на право придбання, зберігання вогнепальної, нарізної, холодної зброї.
(В перспективі резервісти які не будуть зараховані у списки військових частин під час мобілізації, зможуть приєднатися до підрозділів територіальної оборони та створювати нові осередки територіальної оборони на місцях).