Внести зміни до Закону України Про громадянство України
18 січня 2001 року N 2235-III, виклавши ст.19 у наступній редакції:
«Стаття 19. Підстави для втрати громадянства України
Підставами для втрати громадянства України є:
1) добровільне набуття громадянином України громадянства іншої держави, якщо на момент такого набуття він досяг повноліття.
Добровільним набуттям громадянства іншої держави вважаються всі випадки, коли громадянин України для набуття громадянства іншої держави повинен був звертатися із заявою чи клопотанням про таке набуття відповідно до порядку, встановленого національним законодавством держави, громадянство якої набуто.
Не вважаються добровільним набуттям іншого громадянства такі випадки:
а) одночасне набуття дитиною за народженням громадянства України та громадянства іншої держави чи держав;
б) набуття дитиною, яка є громадянином України, громадянства своїх усиновителів унаслідок усиновлення її іноземцями;
в) автоматичне набуття громадянином України іншого громадянства внаслідок одруження з іноземцем;
г) автоматичне набуття громадянином України, який досяг повноліття, іншого громадянства внаслідок застосування законодавства про громадянство іноземної держави, якщо такий громадянин України не отримав документ, що підтверджує наявність у нього громадянства іншої держави;
д) автоматичне набуття громадянином України іншого громадянства внаслідок незаконної анексії території України;
2) набуття особою громадянства України на підставі статті 9 цього Закону внаслідок обману, свідомого подання неправдивих відомостей або фальшивих документів;
3) добровільний вступ на військову службу іншої держави, яка відповідно до законодавства цієї держави не є військовим обов'язком чи альтернативною (невійськовою) службою.
4) систематичного грубого невиконання обов’язків громадянина України (сплата податків, відмова від військового обов’язку щодо захисту України);
5) підготовка та здійснення дій спрямованих на повалення конституційного ладу та територіальної цілісності України, співпраця із спецслужбами іноземних держав, що спрямовано проти інтересів України;
Датою припинення громадянства України у випадках, передбачених цією статтею, є дата видання відповідного указу Президента України або дата набрання чинності судового рішення.
Особи, які втратили громадянство, якщо вони не прийняли громадянство іншої держави, автоматично стають особами без громадянства.»
Пропонується також доповнити закон України «Про громадянство України» статями, в котрих необхідно передбачити права та обов’язки громадянина України, котрі повинні кореспондувати правам, визначеним у Конституції України.