№22/063822-еп

Включення автодороги Р-14 Луцьк–Ківерці–Маневичі–Любешів-Дольськ протяжністю 154,4 км до завдань і заходів Державної цільової економічної програми розвитку автомобільних доріг загального користування державного значення на 2018-2022 роки та закладення коштів в Державному бюджеті на її капітальний ремонт.

Автор (ініціатор): Бущук Микола Васильович
Дата оприлюднення: 25 червня 2019
Шановний пане Президенте!

Звертаємося до Вас з однією із найгостріших проблем в транспортній інфраструктурі України – незадовільним станом дорожнього покриття. В даній петиції ми просимо включити автомобільну дорогу Р-14 Луцьк–Ківерці–Маневичі-Любешів–Дольськ до завдань і заходів Державної цільової економічної програми розвитку автомобільних доріг загального користування державного значення на 2018-2022 роки та запланувати кошти в державному бюджеті на її капітальний ремонт.
Р-14 – це регіональна автомобільна дорога державного значення, якою щодня жителі п᾽яти районів Волинської області доїжджають до обласного центру – м. Луцька. Варто зазначити, що шлях веде до пункту пропуску через державний кордон України на кордоні з Білоруссю – «Дольськ». Щодня тут перетинають кордон сотні білорусів та українців, що стимулює економічну та соціальну активність північно-східної частини Волинської області.
Враховуючи географічне розташування автодороги Р-14, вона має великий практичний потенціал для транспортної логістики комерційного автомобільного транспорту, адже до сьогодні в даному регіоні області відсутні інші важливі дорожні артерії й усі основні вантажоперевезення та пасажиропотоки зосереджені саме по трасі Р-14.
Щодо причин погіршення стану автомобільної дороги Р-14: саме рух багатотонного транспорту, що активізувався в останні роки, і спричинив пошкодження та трансформацію дорожнього покриття, а погодні умови (спека, при якій асфальт прогрівається до +50ºС; проливні дощі, при яких ямковий ремонт - неефективний) тільки сприяли подальшому руйнуванню уже зношеного покриття. Також варто зауважити, що значну роль відіграє і неналежний рівень технічного обслуговування даної дороги Службою автомобільних доріг України, адже останнім часом зросла аварійність через об᾽їзд автомобілями ям на дорозі. Можна нарахувати до 2 десятків місць довжиною понад 20 м, де автомобілі об’їжджають дорогу узбіччям.
І не лише покриття потребує ремонту: дорожня інфраструктура також уже має бути оновлена, а в багатьох місцях – і просто встановлена. В мережі Інтернет про дану дорогу можна зустріти такі дуже невтішні відгуки: «Дорога середньої якості, присутні ями. Трасу рекомендовано проїжджати в світлий час доби, коли всі нерівності заздалегідь добре видно. У селах дорожнє покриття, в порівнянні з рештою траси, стає гірше.»
Також звертаємо Вашу увагу на той факт, що з 1 січня 2018 в Україні розпочався перший етап децентралізації у сфері управління автомобільними дорогами України і Волинська область також отримала субвенцію з дорожнього фонду. На жаль, у 2018 році область не змогла освоїти ці кошти на 100%, хоча проблемних ділянок дійсно достатньо.
У зв’язку з вищенаведеним, просимо Вас, Володимире Олександровичу, використати всі законні та доступні Вам інструменти, щоб забезпечити належний рівень транспортної інфраструктури в поліській частині Волинської області, активізувати роботу дорожньої служби та вирішити проблему безпеки й комфорту автомобілістів, пасажирів, перевізників та звичайних жителів краю, які щодня їдуть до осередків цивілізації за певними послугами, а також, щоб забезпечити належні умови для оперативного доїзду екстрених служб в села та селища, де вони вкрай необхідні.
Просимо Вас, з урахуванням обґрунтованої потреби у капітальному ремонті траси Р-14 посприяти у наступному:
- внести зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 21.03.2018 року №382 та доповнити перелік завдань та заходів Державної цільової економічної програми розвитку автомобільних доріг загального користування державного значення на 2018-2022 роки капітальний ремонт автомобільної дороги Р-14 Луцьк–Ківерці–Маневичі–Дольськ;
- віднайти додаткове фінансування на капітальний ремонт автомобільної дороги Р-14;
- забезпечити належний контроль за використанням коштів та якістю технологічного виконання ремонтних робіт автомобільної дороги Р-14.

З вдячністю та надією на Вашу підтримку та швидке вирішення даної проблеми жителі Волинської області та небайдужі громадяни України!
Перелік осіб які підписали електронну петицію*
* інформаційне повідомлення про додаткову перевірку голосів
1.
Кічий Інна Миколаївна
23 липня 2019
2.
Білик Ірина Ярославівна
20 липня 2019
3.
Телечук Вікторія Володимирівна
19 липня 2019
4.
Михайленко Анатолій Олександрович
01 липня 2019
5.
Бубало Руслан Іванович
26 червня 2019
6.
Чечоткіна Інна Деонизівна
26 червня 2019
7.
Дмитрук Ірина Степанівна
26 червня 2019
8.
Шаповал Андрій Анатолійович
26 червня 2019
9.
Луценко Віталій Вікторович
26 червня 2019
10.
Кінах Володимир Степанович
26 червня 2019
11.
Мелашкін Олександр Вадимович
25 червня 2019
12.
Шевель Юлія Владимирівна
25 червня 2019
13.
Бущук Микола Васильович
25 червня 2019
13
голосів з 25000
необхідних
Статус: Триває збір підписів
Залишилося 64 дні
Для того, щоб підтримати петицію, необхідно авторизуватися.