Шановний Володимире Олександровичу !
Просимо Вас як гаранта Конституції, прав та свобод людини в Україні надати правову оцінку діяльності керівника органу виконавчої влади в Україні – Українського інституту національної пам'яті в особі керівника – В'ятровича Володимира Михайловича, який систематично порушує Закони України, зокрема, «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», а також рішення Нюрберзького міжнародного трибуналу, яким винесений вирок нацизму.
Протиправна поведінка В'ятровича В.М. полягає у покладенні на себе повноважень тлумачення цього Закону та пропаганді військових формувань СС з кола українців, які були засуджені Нюрберзьким трибуналом та міжнародною спільнотою.
Директор Українського інституту національної памяті України – В'ятрович В.М. - у порушення як своїх повноважень, так і у порушення компетенції очолюваного ним Інституту, неодноразово згідно зі своїм особистим тлумаченням надає як усні, так і письмові консультації стосовно застосування положень вище зазначеного Закону у частині використання символіки 14-тої гренадерської дивізії військ Ваффен СС «Галичина» (нім. 14 Division Grenadiere der Waffen-SS «Galizien») як такої, що не є забороненою цим Законом, оскільки не відноситься до нацистської символіки.
Такі роз’яснення викликають справедливе обурення широкого загалу українського суспільства.
Відповідно до положень Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», символіка націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режиму – це символіка, що включає:
а) символіку Націонал-соціалістичної робітничої партії Німеччини (НСДАП);
б) державний прапор нацистської Німеччини 1939-1945 років;
в) державний герб нацистської Німеччини 1939-1945 років;
г) найменування Націонал-соціалістичної робітничої партії Німеччини (НСДАП);
ґ) зображення, написи, присвячені подіям, пов’язаним з діяльністю Націонал-соціалістичної робітничої партії Німеччини (НСДАП);
д) зображення гасел Націонал-соціалістичної робітничої партії Німеччини (НСДАП), цитат осіб, які обіймали керівні посади в Націонал-соціалістичній робітничій партії Німеччини (НСДАП), вищих органах влади та управління нацистської Німеччини та на окупованих нею територіях у 1935-1945 роках.
Націонал-соціалістичний (нацистський) тоталітарний режим визнається в Україні злочинним і таким, що здійснював політику державного терору, яка характеризувалася численними порушеннями прав людини у формі індивідуальних та масових вбивств, страт, смертей, катувань, використання примусової праці та інших форм масового знищення, фізичного терору, переслідувань з расових, етнічних мотивів, порушенням свободи совісті, думки, вираження поглядів, свободи преси та відсутністю політичного плюралізму, та, у зв’язку з цим, спираючись на встановлені Нюрнберзьким міжнародним військовим трибуналом 1945-1946 років факти, засуджується як несумісний з основоположними правами і свободами людини і громадянина.
Пропаганда комуністичного та/або націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів та їхньої символіки визнається наругою над пам’яттю мільйонів жертв комуністичного тоталітарного режиму, націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режиму та заборонена законом.
Міжнародний трибунал у Нюрнберзі своїм вироком визнав організації СС, СД, СА, Гестапо - злочинними, а їх учасників – злочинцями.
14-а гренадерська дивізія військ Ваффен СС «Галичина» - підрозділ у складі військ Ваффен СС Німеччини, що існував у 1943–1945 роках і був укомплектований з українців греко-католицького віросповідання, фактично виключно галичан, який з 19 квітня 1945 року був переукомплектований та отримав новий статус і нову назву — 1-ша Українська Дивізія УНА, що є загальновідомим фактом.
Таким чином, символіка 14-а гренадерська дивізія військ Ваффен СС «Галичина» підпадає під дію зазначеного Закону, а директор Інституту перекручує зазначену інформацію, тим самим формує у недосвідченої частини суспільства хибну думку щодо цього історичного факту всупереч вироку Нюрберзького міжнародного трибуналу.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 15-20 Закону України “Про звернення громадян”,
прошу:
Вивчити ситуацію, що склалася, з приводу тлумачення керівником Українського інституту національної пам’яті України - В’ятровичем Володимиром Михайловичем, який виходить за межі своїх повноважень та надає офіційні роз’яснення та консультації на виконання Законів України, що створює у суспільстві ідеологічну напругу, роз’єднує громадян України, та вирiшити питання про його звiльнення з посади.
______________________