Статистика показує, що Україна значно відстає у цьому питанні від країн ЄС. Близько 7% нашої території - звалища. В той час, як більшість країн відмовляється від звалищ, наша країна вкладає у це кошти. Зрозумійте, ці технології вже застаріли. Проте, проблема навіть не в цьому. Найбільша проблема це те, що держава ніяк не контролює це свавілля. Так, в нас є закон від 2018 року "Про роздільний збір сміття", але він не виконується ніким. Всі як продовжували, так і продовжують збирати звалища сміття. Якщо підрахувати, то на кожного мешканця України припадає близько 300 тонн сміття за рік.
Саме тому, я би хотів запропонувати на розгляд наступні варіанти:
1. Забезпечити смітниками для роздільного збору сміття (5 види: Органічне сміття, скло, папір, пластик,метал) усі вулиці, зупинки, парки, бульвари,сквери тощо. Це найперше що повинно бути зроблено.
2. Забезпечити комунальних працівників гідними умовами та зарплатою.А також, запровадити нові робочі місця для людей, які будуть контролювати збір та перевезення цього сміття.
3. Переоснащити застарілі заводи, які перероблюють сміття. У світі використовують 2 способи переробки сміття: піроліз і спалювання сміття в плазмових установках. В обох випадках сміття спалюється (при 1700 °C або при 6000 °C) у закритому контурі, тобто в атмосферу не потрапляє нічого. Це дає змогу використовувати синтез-газ, який дає електроенергію.
Але як би там не було, починати треба з себе,