Пане Президенте!
Дослухайтесь до вимог педагогічної громадськості мистецьких шкіл України!
Шановний Володимире Олександровичу!
В травні 2019 року до Вас з Відкритим листом звернулися провідні діячі культури і мистецької освіти з проханням не допустити запровадження Міністерством культури України:
реформи початкової мистецької освіти;
проведення атестації педагогічних працівників закладів мистецької освіти
в зв’язку з тим, що ці новації повністю запозичені у країни-агресора, і, в решті решт призведуть до руйнації одної з найкращих в світі системи початкової академічної мистецької освіти.
Відкритий лист до Вас підписали знані у всьому світі корифеї культури: Герої України Євген Станкович, Мирослав Скорик, Євген Савчук; ректори провідних мистецьких вишів народний артист України Олександр Злотник, заслужений діяч мистецтв України Максим Тимошенко; народні артисти України Анатолій Кочерга, Валерій Буймістер, Анатолій Баженов, Леся Дичко, Володимир Сіренко, Богдана Півненко, Валерій Матюхін; заслужені діячі мистецтв України Ігор Щербаков, Марина Черкашина-Губаренко.
На жаль, Ви, шановний пане Президенте, на цей лист не відреагували.
7 травня на сайті Кабінету Міністрів України була розміщена Петиція «Вимоги педагогічних працівників закладів початкової мистецької освіти», в якій були висловлені вимоги педагогічної спільноти, що полягали в наступному:
скасувати наказ Мінкультури від 24.04.2019 № 352 про затвердження Типових освітніх програм;
скасувати наказ Мінкультури від 12.07.2018 № 628 «Про затвердження Положення про атестацію…».
Станом на 26 липня Петиція набрала 16 325 голосів!
6 червня під стінами Міністерства культури відбулася мирна акція протесту, в якій взяло участь близько 2 500 педагогічних працівників та батьків учнів мистецьких шкіл з Києва, Київської, Сумської, Вінницької, Житомирської, Рівненської, Івано-Франківської, Полтавської, Черкаської, Львівської, Херсонської, Кіровоградської, Волинської областей. Під час акції Міністру культури Євгену Нищуку було передано вимоги, які полягали у скасуванні вищезгаданих наказів і звільненні з посади Генерального директора Директорату мистецької освіти Тетяни Колос як такої, що не відповідає посаді. Вимога про звільнення Т.Колос була озвучена Народним Депутатом України Сергієм Капліним під час її зустрічі з педагогічною спільнотою Полтавської області.
Під час акції Міністр Є.Нищук пообіцяв мітінгувальникам зняти всі «токсичні» питання, відтермінувати введення в дію наказу № 352, створити Робочу групу для доопрацювання нормативних актів мінкультури, і запевнив, що сам буде брати участь в роботі групи.
На жаль, до цього часу ніяких зрушень не відбулося. Накази про відтермінування введення в дію наказу № 352 та про створення робочої групи не видано, обіцянки, дані Міністром учасникам акції не виконані.
Просимо взяти до уваги, що ця, так звана «реформа» повністю запозичена у країни-агресора, від якої навіть там вже відмовилися, і її запровадження в найближчому майбутньому призведе до катастрофічних наслідків.
Звертаємося до Вас, шановний Володимире Олександровичу, з проханням:
дати доручення про створення групи фахівців по вивченню роботи Міністерства культури із запровадження реформування початкової мистецької освіти та проведення атестації педагогічних працівників, використання бюджетних коштів по запровадження цієї реформи, до якої долучити провідних діячів мистецької освіти, представників громадських організацій, кураторів сфери культури Вашого офісу;
звернути увагу на те, що Міністерством культури керують люди, далекі від культури;
вплинути на недопущення запровадження так званої «реформи» початкової мистецької освіти та проведення ганебної атестації педагогічних працівників закладів мистецької освіти.
Просимо Вас, шановний Володимире Оександровичу, віднести систему початкової мистецької освіти до НАЦІОНАЛЬНОГО надбання!
З повагою,
Голова Президії
ГО «Всеукраїнська рада директорів
закладів початкової мистецької освіти» Олександр ШАЛІТ