Шановний Володимире Олександровичу, я звертаюся до вас, як громадянин України і корінний житель Кривого Рогу, який вкрай стурбований екологічним станом нашої країни. У цій петиції я хочу описати шляхи вирішення даної проблеми, як їх бачу я і люди, які підтримують мою точку зору.
Центр екологічної політики і права при Єльському університеті в 2016 році опублікував рейтинг країн світу за індексом екологічної ефективності. В даному рейтингу Україна посідала 44 місце з індексом 79,69. Варто зазначити, що більшу частину першої двадцятки складають країни Європи, країни, до рівня життя яких, ми прагнемо. Тепер подивимося на статистику вже 2018 року. Країни Європи все також займають місця в першій двадцятці. У той час, як Україна займає вже не 44-е місце, а 109-е з індексом ефективності 52,87. Всього за два роки наш індекс впав на 26,82.
Спираючись на статистику і на фактичний стан навколишнього середовища, бажаю бути корисним суспільству, я пропоную:
1. В рамках вашої програми «Держава в смартфоні» зробити мобільний додаток для створення єдиного відкритого електронного реєстру звернення громадян з приводу незаконних звалищ сміття або порушень екологічного характеру, що дозволить ефективніше боротися з проблемою забруднення побутовим сміттям. Люди зможуть просто відзначати місце на карті і прикріплювати фото, відео найзабрудненіших точок населених пунктів.
2. Для профілактики міністерству освіти спільно з міністерством екології та природних ресурсів України розробити систему екологічного виховання українців для всіх навчальних закладів, починаючи з дошкільних і закінчуючи вищими навчальними закладами.
3. Звернути увагу на досвід провідної країни в рейтингу еффективности за 2018 рік - Швейцарії, яка не тільки ефективно вирішує проблему екології, а й заробляє на цьому. Створити державні пункти прийому вторсировини, які дозволять громадянам здавати вторсировину за плату від держави, а держава буде переробляти це вторсировину на своїх підприємствах.
4. Міністерству аграрної політики розробити варіанти використання органічних відходів для створення добрив для грунту.
5. Звернутися до місцевих органів влади встановити урни для роздільного сортування сміття в містах і селах.
6. Створити держпідприємства з переробки сміттєвих відходів, спираючись на досвід країн Європейського союзу.
7. Я як людина, яка вкрай стурбований цим питанням, беру участь в акціях, які влаштовують волонтери. Таких об'єднань стає все більше. Пропоную звернути увагу на їх творців і учасників. Таких людей потрібно заохочувати і пропонувати роботу на державному рівні.
8. Як криворіжець, пропоную зробити наше місто пілотним для оцінки найбільш ефективних методів поліпшення екологічного стан вже всієї країни.
9. Повністю реформувати Державну екологічну інспекцію України, так як структура не справляється зі своїм безпосереднім завданням. Люди борються з проблемами набагато ефективніше державних структур.
Вас, громадяни, які будуть читати цей текст, прошу задуматися, пройтися вулицями, подивитися на узбіччя і підписати звернення до президента від народу.