№22/071508-еп

Шановний Президент, захистіть Кременчук! Кременчужани - не таргани!

Автор (ініціатор): Баніт Марина Валентинівна
Дата оприлюднення: 30 серпня 2019
Шановний пане Президент! Володимир Зеленський!
Кременчук у своїй більшості проголосував на виборах за Вас! Бо попередня влада вбивала наше місто не у переносному, а у прямому сенсі слова.
У нашого міста є багато чудового, але є величезне лихо: власники підприємств рахують кременчужан за тарганів, тож труять нещадно !
Ми – промислове місто. За офіційними підрахунками наукових інститутів Кременчук у 20-ці найзабрудненіших міст України. На території міста понад 30 підприємств, які мають дозволи на викиди, 9 з них – великі і 4 – найголовніші забруднювачі.
У 2014 році був майдан, прийшли наступники.
Ні для кого не секрет, що попередня до Вас влада олігархів-власниківпідприємств-політиків в одному обличчі заради своєї вигоди скасували будь які повноваження контролюючих органів! Найстрашніше – міністерство екології втратило право на контроль, але стало за гроші видавати на право і на ліво дозволи на викиди. Вони економлять мільярди на екологічних заходах, використовуючи небезпечну сировину для здешевлення собівартості. Як наслідок: у них мільярди, а у пересічних мешканців промислових міст – онкологія, астма, хвороби серця та судин, імпотенція, алергія, пухлини, тощо.
Коли після анексії Криму та Майдану почалася війна, у Кременчуці ненажерливі олігархи почали свою війну – проти мешканців міста! Викиди у порівнянні з 2013 роком у 2017 році по деяким показникам збільшилися у 185 раз.
Вночі ці викиди смердять, і кожну ніч люди не сплять, сидять вночі на проти алергенних препаратах. Влітку у спеку порятунку зовсім немає, а взимку – чорний сніг.
Найстрашніше: як пояснили науковці у нас у повітрі знаходяться речовини, ЯКІ ПРИ 7-річному ВПЛИВІ НА ОРГАНІЗМ ЛЮДИНИ ОБОВ’ЯЗКОВО ВИКЛИКАЮТЬ ОНКОЛОГІЧНІ ПРОЦЕСИ!!! І вони навіть не мають запаху, щоб відчути небезпеку… Просто немає сил жити – отак і живемо.

У 2016 мешканці вперше перекрили дорогу. Представники промислових підприємств вислали кремезних чоловіків, які відтягували активістів.
Далі – чисельні мітинги під мерією. Спочатку у відповідь влада натякала, що то масове помутніння розуму у всіх. Але активістів підтримала спілка журналістів не провладних видань.
Через вимоги журналістів, активістів, та поодиноких депутатів зібралися на спеціальну комісію.
Далі з 2016 року по 2019 – чисельні екологічні комісії, дебати, крики, поразки і перемоги.
Домоглися екологічної експертизи інституту імені Марзєєва.
Ті дослідили місто… Зробили виміри. ВИЗНАЛИ ЕКОЛОГІЧНУ КАТАСТРОФУ, щоправда назвали її ПРОБЛЕМОЮ!!!
Забруднювачів назвали головних, вони з Північного промвузла м. Кременчука, де розташовані потужні підприємства-забруднювачі ПАТ «Укртатнафта», філія Кременчуцька ТЕЦ ПАТ «Полтаваобленерго», ПАТ «Кременчуцький завод технічного вуглецю», Промивально-пропарювальна станція ВП «Вагонне депо Кременчук».
Представники цих підприємств зухвало заявили активістам, які крізь сльози благали припинити їх труїти: спробуйте довести, що ми діємо протизаконно. Вони принизливо насміхалися над кременчужанами.
Експертизи виділили головні компоненти: Ванадій (в мазуті. Викликає склероз головного мозку, депресію), Фенол (пари фенолу здатні подразнювати очі та дихальні шляхи), Толуол, Ксилол, Бензол, Сірководень, Діоксид сірки (з нього в повітрі утворюється сірчана кислота, її каплі переносяться на великі відстані, руйнує легені. Утворюється при згоранні мазуту), Оксид азоту (неприємний запах, хвороби дихальних шляхів, бронхіти, запалення легенів; кислотні опади), Оксид вуглецю (чадний газ). Усе це у комплексі викликає онкологію.
Екологи зробили висновок про проблеми Кременчука:
«Використання морально застарілих технологій: ПАТ « Укртатнафта» скидає промстоки в ставок-випарник, забруднюючи воду, землю, повітря; ПАТ «КЗТВ» використовує коксохімічну сировину, яка є небезпечним канцерогеном. Обидва ці підприємства винні в тому, що не побудували комбіновану установку виготовлення сировини для ПАТ «КЗТВ», філія Кременчуцька ТЕЦ в якості палива використовує мазут, на промивально-пропарювальній станції використовуються морально-застарілі відкриті очисні споруди – інтенсивне джерело забруднення атмосфери в м. Кременчуці.
- Вказаними підприємствами-забруднювачами довкілля ігноруються «Санітарні норми проектування промислових підприємств», зокрема вимога замінити шкідливі речовини, що використовуються в якості сировини на менш шкідливі; все робиться навпаки: менш шкідливу сировину міняють на шкідливу. Наприклад: на філії Кременчуцька ТЕЦ – замість природного газу – мазут; ПАТ «КЗТВ» – по проекту сировина нафтопереробки замінена канцерогенною сировиною коксохімії.
- Відсутні заходи щодо охорони атмосферного повітря відповідно вимог методичних вказівок «Регулювання викидів при несприятливих метеорологічних умовах» (РД 52.04.52-85).
- Не виконується «Конвенція про доступ до інформації, участь громадськості в процесі прийняття рішень та доступ до правосуддя з питань, що стосуються довкілля» (Орхуська Конвенція): не виконуються вимога зборів громади м. Кременчука про перехід філії Кременчуцької ТЕЦ на використання природного газу (Протокол зборів від 17.10.2017).»
Далі знову: дебати, комісії, протести, червоний фейсбук, дзвінки у всі інстанції, звернення від депутатів, рішення ради і т.д. Як труїли, так і труять.
Розробили проект, згідно якому викиди мають зменшити усі винуватці…
Купили навіть власну лабораторію, ЯКА У ДНІ СТРАШНИХ ВИКИДІВ НЕ РОБИТЬ ВИКИДИ!!! ТУДИ НЕ ДОДЗВОНИТИСЯ І НЕ МОЖНА ЇЇ ВИКЛИКАТИ…
АЛЕ ПРОТЯГОМ ОСТАННЬОГО МІСЯЦЯ КРЕМЕНЧУЖАНИ ВІДЧУЛИ ЩОСЬ НОВЕНЬКЕ:
УСІ мешканці раптом так хворіють, що волосся дибки стає: вранці у малих дітей великий ніс через набряк, очі обкидає висипами, кашель, біль у горлі, нудота… але все це сухе… І вдень трішечки зникає – вночі, під час викидів і до ранку багато хто страждає.
Молодих жінок відкачує швидка, бабусі просто непритомніють, усі хворіють.
Протягом останніх тижнів усі кременчуцькі групи усіяні скаргами!
Громада Кременчука писала всюди, де могла – від місцевої влади до міністерств…
А ті у відповідь - одні відписки.
Наразі ВІДКРИТО КРИМІНАЛЬНУ СПРАВУ, зібрані всі матеріали і екологічні експертизи! АЛЕ ПОЛІЦІЯ МІСТА КРЕМЕНЧУКА ВІДПОВІДАЄ, ЩО ОРГАНІЗАЦІЯ, ЯКА МАЄ ПРОВЕСТИ СУДОВУ ЕКОЛОГІЧНУ ЕКСПЕРТИЗУ ЗАЙНЯТА ІНШИМИ СПРАВАМИ і тому НАШУ СПРАВУ ВЖЕ МАЙЖЕ РІК ЯК ЗАМОРОЗИЛИ!!!!!!
Володимир Зеленський, знаємо, що у ваших намірах змінити закони про екологію.
Думаю, що на це треба час, поки Уряд розпочне роботу.
АЛЕ У КРЕМЕНЧУКА НЕМАЄ ЧАСУ!!!
ОЛІГАРХИ ДУМАЮТЬ, ЩО МИ ТАРГАНИ!!! ВОНИ СВІДОМО КОЖНОЇ НОЧІ,НАВІТЬ СЬОГОДНІШНЬОЇ , ВБИВАЮТЬ НАС!!! Ми Українці! Ми маємо право хоча б на повітря, але олігархи, засипали очі грошима, і СВІДОМО, РОЗУМІЮЧИ НАСЛІДКИ СВОЇХ ДІЙ, ЗНАЮЧИ ПРО МАСШТАБИ СВОГО ЗЛОЧИНУ, ТРУЯТЬ НАС!!!
Шановний Володимир Зеленський, від матерів усього славетного міста Кременчук, благаємо Вас, врятуйте наших синів та дочок!
Ми не для того діточок народжуємо, щоб якісь безбожні люди вкорочували віку нашим дітям!
Заступіться і за нас – батьків! Адже у багатьох кременчуцьких сім’ях хвороби забирають молодих батьків з родини! Захистіть і наших старих людей, які працювали все життя, а на старість не можуть у власній хаті спати спокійно!
Довіряємо Вам це питання! Знаю, у Вас є і політична воля і влада!
Прошу ВАС, приїздіть до нас! У нас тут ті, хто має вирішити питання, вирішити його не можуть!
Допоможіть нам!!!
Прошу ВАС, не чекайте на 25 000 підписів, приїздіть скоріше! Бо нас щоночі труять!
ЦЕ ВІДЧАЙДУШНЕ БЛАГАННЯ ПРО ДОПОМОГУ!
І заради власної безпеки, візьміть протигази, так безпечніше… (гумор. А хоча – ні, цілком серйозно!)
Нехай Вас Бог береже на Вашому шляху! Слава Богу за Вас!
Перелік осіб які підписали електронну петицію*
* інформаційне повідомлення про додаткову перевірку голосів
1.
Бараненко Глеб Олегович
28 листопада 2019
2.
Жуков Максим Миколайович
28 листопада 2019
3.
Гузій Тетяна Сергіївна
27 листопада 2019
4.
Романко Тетяна Олександрівна
27 листопада 2019
5.
Хлуд Вікторія Віталіївна
27 листопада 2019
6.
Здольник Олена Миколаївна
26 листопада 2019
7.
Палюх Володимир Євгенович
26 листопада 2019
8.
Кочубей Юрій Глебович
26 листопада 2019
9.
Черемісіна Олена Сергіївна
26 листопада 2019
10.
Григор'єв Сергій В'ячеславович
25 листопада 2019
11.
Жемуліна Марина Іванівна
23 листопада 2019
12.
Леміжанська Ірина Володимирівна
23 листопада 2019
13.
Конон Наталія Андріївна
22 листопада 2019
14.
Слесь Володимир Сергійович
21 листопада 2019
15.
Яремчук Лариса Володимирівна
20 листопада 2019
16.
Чорна Вікторія Олегівна
20 листопада 2019
17.
Островська Тетяна Юріївна
20 листопада 2019
18.
Гречихіна Алла Володимирівна
19 листопада 2019
19.
Луценко Наталія Михайлівна
18 листопада 2019
20.
Владіміров Руслан Володимирович
17 листопада 2019
21.
Степаненко Арсентій Юрійович
17 листопада 2019
22.
Ольховська Наталія Сергіївна
17 листопада 2019
23.
Гура Олена Сергіївна
16 листопада 2019
24.
Кисленко Наталія Олексіївна
16 листопада 2019
25.
Ольвач Антоніна Юріївна
15 листопада 2019
26.
Олійник Микола Володимирович
10 листопада 2019
27.
Дьяченко Руслан Вітіславович
08 листопада 2019
28.
Дашко Ніна Борисівна
06 листопада 2019
29.
Макс Фадеев Владимирович
03 листопада 2019
30.
Попов Дмитро Миколайович
03 листопада 2019
737
голосів з 25000
необхідних
Не підтримано
Збір підписів завершено