Понад 73% українців вважають, що корупція поширена у Верховній Раді, 67,6% громадян звинувачують у корумпованості Кабінеті Міністрів, 66,1% – керівників регіонів і місцевих адміністрацій.
Ми делегували політикам право представляти нас у державних органах і повинні вимагати від них чесної роботи. Громадяни мають знати їхні зв’язки і джерела доходу, щоб бути впевненими у порядності державних службовців. Сьогодні це можливо за допомогою сучасних технологій.
Пропонуємо на законодавчому рівні встановити обов’язкову систему незалежного скорингу як элемента прямої демократії. Система базується на унікальному алгоритмі оцінки та класифікації великих даних (big data), штучному інтелекті та алгоритмах машинного навчання.
Єдиний сервіс повинен збирати й обробляти інформацію про репутацію держслужбовців і кандидатів на державні посади. Ми пропонуємо створити систему, у якій відображається реальний стан речей – діджитал-рейтинг держслужбовця.
Ця інформація повинна бути доступна кожному українцю у вигляді мобільного додатка і порталу взаємодії держави та громадян. Люди зможуть підвищувати рейтинг держслужбовця, а держслужбовці – взаємодіяти з громадянами і допомагати їм онлайн.
Рейтинг має враховувати:
– Повну перевірку статків політиків: декларації про доходи і детальний аналіз активів родичів;
– Джерела фінансування політичної діяльності службовців;
– Корупційні розслідування журналістів та громадських активістів;
– Аналіз даних із соцмереж, які допоможуть виявити незадекларовані доходи (наприклад, відпочинок у п’ятизірковому готелі на Мальдівах при зарплатні в 10 000 гривень);
– Зв'зки із силовими органами та органами контролю;
– Виконання політичних обіцянок;
– Зв’язки з організованою злочинністю;
– Результати тестів на наркотики у незалежній лабораторії Всесвітнього антидопінгового агентства;
– Щоквартальну перевірку на поліграфі;
– Новинний фон: що пишуть про політика в медіа.
Алгоритми машинного навчання вміють виявляти інформаційні викиди і фейкові новини. Такою системою неможливо маніпулювати. А завдяки технології блокчейну дані будуть надійно зберігатися.
Свій рейтинг можна покращувати багатьма способами:
– Швидко виконувати передвиборчі обіцянки;
– Прозоро й відкрито вести фінансову діяльність;
– Взаємодіяти з громадянами за допомогою онлайн-консультацій;
– Створювати ефективні закони;
– Вести здоровий спосіб життя;
– Підтримувати благодійні й соціальні програми;
– Не “прогулювати” роботу, мати високу трудову дисципліну.
Ми знаємо про політиків замало. Тому у Верховній Раді, Кабінеті Міністрів та інших установах постійно з’являються корупціонери. Змінити це – наш громадянський обов’язок.
Перевіримо їх разом, Україно!