Кожної осені міста України втопають у диму від спалювання сміття, сухої трави, опалого листя тощо. Хоча в Законодавстві чітко сказано:
- за спалювання відходів, в тому числі побутового сміття, передбачена відповідальність за Статтею 82 Кодексу України про адміністративні правопорушення, згідно якої: "Порушення правил складування, зберігання, розміщення, транспортування, утилізації, ліквідації та використання відходів тягне за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуванних мінімумів" доходів громадян і на посадових осіб, громадян-осіб підприємницької діяльності - від 50 до 100 неоподатковуванних мінінмумів доходів громадян".
- відповідно до Ст.77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, випалювання сухої природної рослинності або її залишків без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього середовища або з порушенням умов такого дозволу тягне за собою накладання штрафу на громадян від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від 50 до 70 неоподатковуванних мінімумів доходів громадян.
- Ст. 50 Конституції України гарантує кожному безпечен для єиття і здоров’я довкілля.
Незважаючи на це, кожного року міста восени щоденно втопають у диму. Наскільки він шкідливий - вже доведено екологами.
Місцева влада не хоче боротися із цією проблемою, мотивуючи свої рішенням тим, що, мовляв, у Кодексах не вказана конкретна заборона на спалювання сміття у особистих домоволодяннях. Хоча у Кодексі чітко говориться про повну заборону!
Просимо Президента України розглянути проблему та ініцюювати прийняття поправок до діючих Кодексів або прийняти нові Закони України для повної заборони будь-якого спалювання сухої трави, опалого листя, побутових відходів, сміття й інших відходів будь-якого типу та призначення. Чітко встановити контролюючи органи та шляхи притягнення до відповідальності. Підвищити відповідальність за порушення. Притягувати до відповідальності не лише тих, хто порушує Закон, але й тих, хто повинен контролювати його виконання та виносити покарання у разі, якщо не було виконано контроль за дотимуванням Закону.