За теорією про колективний імунітет, на якій базуються всі попередні дії МОЗ та МОН стосовно недопуску дітей без профщеплення КПЗ (від кору) до "місць масового скупчення дітей", існує певна межа, за якої діти без щеплень (імунітету) не несуть загрозу іншим а в основному тільки собі самим. У цьому випадку індивідуальні інтереси не ставляться поверх суспільних, тому що основна частина населення є вакцинованою (і захищеною).
В школи/дитсадки зазвичай ходять одні і ті ж діти, і кожна школа є відокремленою групою з власним колективним імунітетом.
В демократичному суспільстві повинні враховуватися права і побажання всіх учасників і жодна меншина не повинна піддаватися дискримінації.
Група батьків, які з особистих причин не хочуть вакцинувати своїх дітей є меншиною, а саме тому жодна попередня петиція про відміну обов'язкової вакцинації чи припинення дискримінації не набрала необхідної кількості голосів.
Абсолютний недопуск до шкіл та дитсадків з єдиною альтернативою дистанційного навчання є дискримінацією цієї меншини. Недопуск потрібно замінити на особливу квоту, яка включає в себе не тільки дозволи на вийнятки з виключно медичних причин (непереносимість вакцин) а також на загальні випадки, коли батькам вакцинувати дітей не дозволяють релігійні чи інші переконання. З точки зору теорії, не важлива конкретна причина вийнятку, а важливо контролювати загальну кількість таких вийнятків. Яким би строгим не було державне регулювання (чи критичною була сутуація) в здоровому демократичному суспільстві кількість вийнятків не може бути нульовою.
Пропонуємо ввести квоту, яка дозволятиме певну кількість дітей без щеплень. Квота повинна встановлюватися на кожну школу та населений пункт індивідуально, в залежності від ситуації з інфекціями в цьому конкретному регіоні.
Потрібно також забезпечити прозорість цього процесу: скільки квот є, як і по якій причині вони зайняті.