№22/073672-еп

Видати указ Президента про відзначення року здорового способу життя в 2020 році

Автор (ініціатор): Гунько Микола Іванович
Дата оприлюднення: 16 вересня 2019
Шановний пане Президенте!

З метою популяризації та практичного запровадження здорового способу життя, особливо серед дітей та молоді звертаюся до Вас з проханням видати Указ про відзначення в наступному 2020 році в Україні року здорового способу життя.
В процесі реалізації даної ініціативи пропоную в Указі зазначити наступне:
1. Кабінету Міністрів України:
1) розробити за участю представників спортивних та громадських організацій України та затвердити у тримісячний строк план заходів з підготовки та відзначення в Україні року здорового способу життя, передбачивши, зокрема:
проведення 7 квітня 2020 року у всесвітній День здоров’я та 24 серпня в День Незалежності України на Хрещатику в м. Києві урочистих заходів з нагоди відзначення року здорового способу життя;
проведення тематичних наукових конференцій, симпозіумів, круглих столів, семінарів, інших наукових та просвітницьких заходів з нагоди відзначення року здорового способу життя, розроблення необхідних методичних рекомендацій для забезпечення виконання зазначених заходів;
здійснення підготовки та випуску наукових і науково-популярних праць, присвячених відзначенню року здорового способу життя;
проведення у навчальних закладах тематичних заходів з висвітлення принципів здорового способу життя;
проведення публічних заходів з популяризації здорового способу життя;
карбування та введення в обіг у встановленому порядку монети, присвяченої року здорового способу життя;
випуск поштової марки і конверта, присвячених року здорового способу життя, проведення спецпогашення поштової марки;
виготовлення та розміщення соціальної реклами з нагоди року здорового способу життя;
створення і показ документальних та художніх фільмів, присвячених здоровому способу життя;
2) вирішити в установленому порядку питання щодо фінансування заходів з підготовки та відзначення в Україні року здорового способу життя.
2. Київській міській державній адміністрації сприяти проведенню у квітні 2020 року в м.Києві заходів з нагоди відзначення року здорового способу життя.
3. Державному комітету телебачення і радіомовлення України забезпечити в установленому порядку висвітлення у державних засобах масової інформації заходів з підготовки та відзначення року здорового способу життя, створення і трансляцію циклів тематичних теле- та радіопередач, демонстрацію відповідних документальних і художніх фільмів.
4. Обласним, Київській міській державним адміністраціям:
розробити за участю регіональних організаційних комітетів, утворених спортивними та громадськими організаціями, та затвердити регіональні плани заходів із відзначення року здорового способу життя, забезпечити їх реалізацію;
провести за участю представників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, спортивних і громадських організацій та громадськості урочистості з нагоди відзначення року здорового способу життя;
сприяти реалізації ініціатив спортивних і громадських організацій, спрямованих на проведення тематичних просвітницьких, виховних, культурно-мистецьких, спортивних та інших заходів;
побудувати та відкрити в 2020 році в кожному обласному центрі доступні для населення соціальні басейни.
5. Міністерству освіти і науки України:
1) розробити підручник для предмету «Здоровий спосіб життя»;
2) ввести новий предмет «Здоровий спосіб життя»;
3) підготувати викладачів предмету «Здоровий спосіб життя» для забезпечення навчальних закладів.
4) заборонити використання йоги, медитації та будь-якого іншого впливу на психіку під час викладання предмету «Здоровий спосіб життя».

Щиро вдячний Вам за виділений час для розгляду даного ініціативи та очікую позитивного рішення, яке дасть українцям можливість дізнатися та дотримуватись правил здорового способу життя, спрямованих на запобігання захворювань, зміцнення всіх систем організму й поліпшення загального самопочуття, що забезпечує гармонійний розвиток, високу працездатність, духовну і емоційну рівновагу та здоров’я людини.

З повагою,
Засновник та координатор громадського руху
«Чернівці за здоровий спосіб життя»
Микола Іванович Гунько

P. S. Принципи здорового способу життя:
1. Вода. Організм людини на 70% складається з води. Кожній людині необхідно 6-8 склянок води в день в залежності від пори року, від виду діяльності, фізичного стану. Потрібно пити воду між прийомами їжі або за 20-30 хвилин до їжі, але тільки не під час вживання їжі.
2. Фізичні вправи. М’язи від бездіяльності слабнуть. Для підтримки м’язів в належному стані потрібно починати день з легкої зарядки чи з швидкої ходьби протягом 20 хвилин вранці. В міру накопичення сили в м’язах і розвитку виносливості, збільшувати час, відведений для зарядки, і навантаження на м’язи.
3. Свіже повітря. Перебувати якомога більше на свіжому повітрі. Уникати та мінімізувати час перебування в загазованих місцях. Обов’язково провітрювати спальню. Не палити. Для збільшення дихальної можливості легень, необхідно вдихати глибоко носом 2-3 рази підряд декілька разів на день. Найкраще це робити на відкритому повітрі або хоч би біля відкритого вікна в квартирі.
4. Відпочинок. Потреба у відпочинку дуже часто ігнорується. Тривалість відпочинку залежить від віку, конституції організму і виду діяльності. Справжній відпочинок – це відпочинок свідомості і мислення в той час, коли організм відпочиває від фізичного навантаження. Сон 7-8 годин на добу. Уникати недосипання.
5. Сонячне проміння. Життя неможливе без сонячного проміння. Взимку на сонці найкраще перебувати в середині дня, а влітку – вранці або ближче до вечора, уникаючи полудневої спеки. Сонячні промені вбивають бактерії, сприяють утворенню вітаміну Д.
6. Утримання від шкідливих звичок. Повна відмова від паління, алкоголю, наркотиків.
7. Здорове харчування. Широке розмаїття фруктів і овочів, круп’яних і мучних виробів грубого помолу, квасолі, горіхів, насіння – це здорове харчування є запорукою здоров’я. Не їсти між основними прийомами їжі; їсти в один і той самий час. Сніданок повинен бути основним прийомом їжі, а вечеря – найлегшим. Скоротити вживання жирів, делікатесів, солі і цукру.
8. Моральні цінності. Висока культура поведінки, ввічливість та взаємоповага, відмова від використання нецензурних слів, захист традиційних сімейних цінностей.
Перелік осіб які підписали електронну петицію*
* інформаційне повідомлення про додаткову перевірку голосів
1.
Гладиш Андрій Михайлович
25 листопада 2019
2.
Савчук Тетяна Станіславівна
16 листопада 2019
3.
Анголенко Тетяна Олександрівна
24 вересня 2019
4.
Воротинцева Олена Юріївна
22 вересня 2019
5.
Такуєв Олександр Валерійович
22 вересня 2019
6.
Возна Ілона Олександрівна
22 вересня 2019
7.
Стасенко Юлія Олегівна
21 вересня 2019
8.
Тимчук Олександра Вікторівна
20 вересня 2019
9.
Стасюк Крістіна Павлівна
20 вересня 2019
10.
Лаврененко Зарина Леонідівна
20 вересня 2019
11.
Прозоров Андрій Михайлович
20 вересня 2019
12.
Вірич Вікторія Ігорівна
20 вересня 2019
13.
Лацис Наталія Володимирівна
20 вересня 2019
14.
Худобець Ольга Сергіївна
19 вересня 2019
15.
Панчишин Ірина Богданівна
19 вересня 2019
16.
Бойчук Олександр Миколайович
19 вересня 2019
17.
Ложка Анатолій Михайлович
19 вересня 2019
18.
Жураковський Іван Олександрович
19 вересня 2019
19.
Поворознюк Галина Вячеславівна
19 вересня 2019
20.
Ярош-Іванова Ірина Миколаївна
18 вересня 2019
21.
Лисий Іван Миколайович
18 вересня 2019
22.
Самойленко Сергiй Миколайович
18 вересня 2019
23.
Ясинський Олег Ярославович
18 вересня 2019
24.
Свиридова Тетяна Олександрівна
18 вересня 2019
25.
Сопіна Надія Євгенівна
18 вересня 2019
26.
Гейко Іван Анатолійович
18 вересня 2019
27.
Манишев Вячеслав Ігорович
18 вересня 2019
28.
Кравцов Денис Анатольевич
17 вересня 2019
29.
Шевель Юлія Владимирівна
17 вересня 2019
30.
Слободяник Надія Андріївна
17 вересня 2019
62
голосів з 25000
необхідних
Не підтримано
Збір підписів завершено