Слово Релігія походить від лат. religare — звʼязувати, поєднувати. Діалектика наділила живі істоти знаряддям виживання, деякі можна назвати неймовірними.
Одна з особливостей існування Людини – соціальність.
Вирішення питання виживання призвело до необхідності створення теорії співіснування людей, яка формувалась впродовж всієї історії життя людини розумної.
Релігія – це не те, що десь і звідкілясь взялось. Це Велика постійна праця кращих і найрозумніших представників людства. Вона вказує на соціальні та особисті аспекти, риси, властивості, виконання та поєднання яких дає можливість виживати окремій людині, сімʼї, народу, суспільству. У звʼязку із прогресом людства релігії потребують певного співіснування та можливого поєднання та прийняття найкращих теорій іншими.
Майже в усіх основних релігіях визначаються такі риси, як доброта, врівноваженість, повага до старших, турбота про внутрішній психологічний стан душі.
Тому для мене людина, яка в своєму житті притримується релігії є поважною.
У звʼязку із складністю соціального життя, значна частина розуміння релігії знаходиться в у сфері теології.
Політика, економіка, наука – більш конкретні сфери людської діяльності і мають розвиватись з урахуванням та в певному розумному підкоренні основних засад релігії.
Релігії в більшості своїй були основою створення держав, освіти та прогресу.
Саме християнство, хрещення Київської Русі дало можливість поєднати народи у велику Країну - Київська Русь, яка в значній мірі сприяла розвитку Європи, просуванню цивілізації на схіл, заснуванню Київськими князями селища Москва і т.д.
На перший погляд ця далека від поточного життя настанова, надасть значного прогресивного стратегічного поштовху розвитку країни її авторитету і суспільства в цілому.